• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 :: Tuesday, 21 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 4764

در سال ۲۰۱۴ روزانه ۴۲ هزار نفر پناهنده شده‌اند

در سال ۲۰۱۴ روزانه ۴۲ هزار نفر پناهنده شده‌اند
دبیرکل سازمان ملل در پیامی از آواره شدن روزانه ۴۲۵۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

 بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی پناهنده در 30 خرداد ماه گفت در سال 2014 هر روزه 42 هزار و 500 نفر پناهنده، پناهجو یا آواره شده‌اند.در بخشی از این پیام آمده است: تعداد 59 میلیون و 500 هزار نفر در پایان 2014 به اجبار در سراسر جهان آواره شده‌اند که بالاترین تعداد ثبت شده است. این بدان معنا است که امروزه از هر 122 انسان یک نفر پناهنده، آواره یا پناهجو است.منازعه جاری در سوریه و همچنین بحران در عراق، اوکراین، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی، شمال شرقی نیجریه و بخش‌هایی از پاکستان موجب رشد و تسریع سرسام آور آوارگی اجباری جهانی شده است. در سال 2014 هر روزه 42 هزار و 500 نفر پناهنده، پناهجو یا آواره گردیدند و صرفا طی چهار سال این تعداد چهار برابر  شده است. این درحالیست که مناقشات طولانی مدت حل نشده باقی مانده‌اند و تعداد پناهندگانی که توانستند به کشورشان بازگردند در طول سه دهه گذشته کمترین مقدار بوده است. پناهندگی طولانی مدت برای حدود 25 سال است که ادامه دارد.در بخش دیگری از این پیام آمده است: با درنظر گرفتن این موضوع که 86 درصد از پناهندگان در کشورهای درحال توسعه زندگی می‌کنند و نظامی پاسخگویی بشردوستانه روز به روز افزایش می‌یابد، همبستگی بین‌المللی و سهیم شدن در این مسئولیت جهت تامین نیازهای جوامع آواره و همچنین میزبانان آنان حیاتی است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.