دوشنبه, 11 فروردين 1399 :: Monday, 30 March 2020
 
کد خبر: 4754
بحرین :

حقوق بشر فاقد صلاحيت پرداختن به گفتگوهاي ملي است

حقوق بشر فاقد صلاحيت پرداختن به گفتگوهاي ملي است
بحرین در واکنش به درخواست کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، گفتگوهای ملی را مسئله داخلی بحرین دانست و اعلام کرد شورای حقوق بشر صلاحیت پرداختن به این مسئله را ندارد.
پایگاه خبری ریشه

دولت بحرین گفتگوهای ملی در این کشور را مسئله ای ملی دانست و اعلام کرد شورای حقوق بشر صلاحیت بررسی این موضوع را ندارد. 

دولت بحرین این مطلب را در واکنش به درخواست زید الحسین کمیسر عالی حقوق بشر اعلام کرد که خواستار گفتگوی واقعی بین دولت و مخالفان در بحرین شده بود. 

الحسین این درخواست را در جلسه افتتاحیه بیست و نهمین دوره نشست های شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو مطرح کرد که فعالیت های آن تا سوم ژوئیه آینده ادامه خواهد داشت. 

وی افزود: فقط گفتگوی واقعی و بی قید و شرط بین دولت و مخالفان بحرینی می تواند حرکت به جلو را به منظور دستیابی به صلح و ثبات و شکوفایی برای همه بحرینی ها تضمین کند. 

در همین حال یوسف عبدالکریم نماینده دائم بحرین در دفتر سازمان ملل در ژنو در واکنش به درخواست کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد گفتگوی ملی مسئله ای ملی است شورای حقوق بشر صلاحیت پرداختن به آن را ندارد. 

وی به اقدامات متعدد بحرین برای انجام گفتگوهای توافقی ملی با حضور همه گروه های جامعه این کشور اشاره کرد که (به گفته وی) بیشتر آنها با مخالفت طرف های سیاسی که در صدد ممانعت از روند اصلاحات در این کشور هستند، روبرو شده است. 

علاوه بر این اریک ریچاردسون نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره لغو تابعیت بحرینی برخی شهروندان ابراز نگرانی کرد و گفت: ما مسائل مهم امنیتی در بحرین را درک می کنیم اما باید از دولت بحرین بخواهیم در همه موارد تشریفات قانونی لازم را انجام دهد و به اجرای اقدامات شفاف قضایی پایبند باشد.

در همین حال هیئت نمایندگی عربستان در ژنو در صفحه خود در توئیتر اعلام کرد این کشور از بحرین می خواهد همکاری بیشتری با شورای حقوق بشر داشته باشد و به گزارشگرهای ویژه آن اجازه دهد به بحرین سفر کنند. 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.