• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 47223

جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج سالم است؟

رئیس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج: نفوذ آب به بردهای جعبه سیاه به معنای پاک شدن اطلاعات نیست و حافظه این دستگاه در برابر آسیب ها مقاوم است.
پایگاه خبری ریشه

حسن رضایی فر در توضیح آخرین شرایط جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده تهران به یاسوج گفت: هر دو جعبه سیاه حادثه دیده پیدا شده و خوشبختانه حافظه آنها سالم است و ضربه زیادی به آنها وارد نشده است.

وی با اشاره به اینکه این جعبه ها به دلیل آنکه دو هفته در زیر برف بوده آب به بردهای آن نفوذ کرده که نیاز به تغییر دارد ولی تصمیم گیری برای تعویض این بردها در کشور ایران یا فرانسه تصمیم صورت نگرفته است.

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج در پاسخ به سوال احتمال پاک شدن اطلاعات از جعبه سیاه عنوان کرد: به هیچ عنوان احتمال پاک شدن اطلاعات وجود ندارد و تنها در حالی که مجددا جعبه سیاه بر روی هواپیما نصب شود اطلاعات قبلی آن پاک می شود.

رضایی فر در توضیح ابهامات ایجاد شده برای نفوذ آب به بردهای آن گفت: حافظه جعبه سیاه مقاوم است ولی برای اطمینان بیشتر بردهای الکترونیکی تغییر می دهیم و دستور بین المللی برای آن وجود دارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.