يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 46519

مواضع آمریکا در عراق صرفا مبتنی بر ثروت نفت این کشور است

مواضع آمریکا در عراق صرفا مبتنی بر ثروت نفت این کشور است
دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسمی به مناسبت گرامیداشت سران شهید حزب‌الله سخنان مهمی در خصوص رژیم صهیونیستی، مسائل منطقه و مسائل داخلی لبنان ایراد کرد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان، عصر جمعه در مراسم گرامیداشت سران شهید حزب‌الله در بیروت تحت عنوان «حفظنا الوصیة» سخنرانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود گفت: مقاومت را پس از آن که پیروزمندان از جنگ 33 روزه خارج شدیم حفظ کردیم و بعد از آن نیز مقاومت کردیم؛ از شدید ترین و سخت ترین جنگ جهانی علیه مقاومت و محور مقاومت خارج شدیم یا در آستانه خروج از آن قرار داریم، مسیر مقاومت امروز پویاتر و زنده تر است به رغم این که چالش ها نیز بزرگتر شده است.

تمام منطقه امروز در مرکز نبرد نفت و گاز قرار گرفته است

وی تصریح کرد: همه منطقه امروز در مرکز نبرد نفت و گاز قرار گرفته است و وارد این معرکه شده است و موضوع لبنان جدایی از کل منطقه نیست، حرص و طمع شیوه و ویژگی مسئولان کاخ سفید شده است و آمریکا از بابت این که به طور آشکار این شیوه را اعلام کند شرم نمی کند.

سید حسن نصرالله در ادامه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی تلاش می کند از کاخ سفید و ترامپ و بی توجهی و سستی جهان عرب برای ضمیمه کردن جولان به فلسطین اشغالی بهره برداری کند، برخی از سران عرب و بیگانه از وجود ثروت نفتی و گازی عظیم در سوریه سخن می گویند و این یکی از عوامل تنش بر سر این کشور است.

وی افزود: اشغالگر آمریکایی برای حفظ تفاله های داعش در سوریه تلاش و از اقدامات دیگران برای نابودی باقیمانده عناصر تروریستی جلوگیری می کن،د بقای آمریکای اشغالگر در سوریه به وجود چاه های نفت و گاز در شرق فرات باز می گردد، کاخ سفید با چشم نفتی به عراق می نگرد و مواضع آمریکا در عراق صرفا مبتنی بر منافعی است که می تواند از ثروت نفتی این کشور ببرد.

مواضع آمریکا در عراق صرفا مبتنی بر ثروت نفت این کشور است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه خاطرنشان کرد: نبرد بر سر نفت و گاز وجود دارد و آمریکا آن را از شرق فرات تا عراق و سپس قطر و خلیج فارس مدیریت می کند، ثروت نفتی موجود در لبنان به مردم این کشور تعلق دارد و این پرونده هر چه سریع تر باید گشوده شود. ثروت نفتی لبنان باعث توسعه اقتصادی این کشور می شود و به همین خاطر این موضوع باید در کانون توجه و حساسیت قرار بگیرد.

نصرالله با اشاره به تنش میان رژیم صهیونیستی و لبنان اظهار داشت: درگیری اصلی لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر مرزهای زمینی نیست بلکه به مرزهای دریایی مربوط می شود این باید مد نظر قرار گیرد و بدان اهمیت داده شود، مسئولان و مقامات لبنانی باید هوشیار باشند و به آمریکای شیطان اجازه ندهند میان لبنانی ها تفرقه ایجاد کند، ما به عنوان جبهه مقاومت به حفظ وجب به وجب از خاک و سرزمین لبنان پایبندیم.

امروز لبنان می‌تواند تهدید را با تهدید پاسخ دهد و این چیزی است که اسرائیل به خوبی آن را می‌داند

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دولت لبنان باید با پروند مرز‌ها از جایگاه قدرت تعامل کند؛ دولت و نهاد‌های دولتی باید از حقوق مردم لبنان دفاع و آن را احقاق کنند. نهاد‌های دولتی باید اعتماد به نفس و تا حد زیادی شجاعت داشته باشند، وحدت موضع لبنان مهم‌ترین عامل پیروزی در این نبرد است؛ تنها قدرت و توان لبنانی‌ها در نبرد نفت و گاز مقاومت است، امروز لبنان می‌تواند تهدید را با تهدید پاسخ دهد و این چیزی است که اسرائیل به خوبی آن را می‌داند.

ما می‌توانیم سکو‌های نفتی و گازی رژیم صهیونیستی را ظرف چند ساعت تعطیل و فعالیت آن را متوقف کنیم

نصرالله خاظرنشان کرد: آمریکا میانجی منصف و بی طرفی نیست به خصوص این که طرف دیگر تنش رژیم صهیونیستی باشد، ما می‌توانیم سکو‌های نفتی و گازی رژیم صهیونیستی را ظرف چند ساعت تعطیل و فعالیت آن را متوقف کنیم، آمریکایی‌ها در واقع میانجی نیستند بلکه برای تهدید لبنانی‌ها آمده اند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به عملیات ترور در صیدا گفت: رژیم صهیونیستی در جنوب صیدا عملیات تروریستی انجام می‌دهد و دست به ترور افراد می‌زند و این تعرضی بر لبنان است و اقدامی تحریک آمیز برای ترور‌های دیگر است.

شخص بشار اسد دستور سرنگون کردن جنگنده رژیم اشغالکر را صادر کرد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود با اشاره به سرنگونی جنگنده صهیونستی در سوریه گفت: آن چه که هفته گذشته در سوریه رخ داد [سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی]دستاورد نظامی منحصر به فردی است و آن چه بعد از آن رخ می‌دهد دیگر مانند قبل از آن نیست و تاثیر منفی بر اسرائیل خواهد گذاشت، شخص بشار اسد دستور سرنگون کردن جنگنده رژیم اشغالکر را صادر کرد. این یک تصمیم سوری بود، کادر رهبری سوریه تصمیمی مبتنی بر دفاع از خود اتخاذ کرده است. کسی که جنگنده اسرائیلی را سرنگون کرد افسران و سربازان ارتش قهرمان سوریه بودند و ایران یا طرفی دیگر در آن دست ندارد.

وی تصریح کرد: موافق و مخالف دولت سوریه باید به اقدام ارتش و رئیس جمهور این کشور به سرنگون کردن جنگنده اسرائیلی افتخار ومباهات کند، آمریکا مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین هواپیما‌های راهبردی خود را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد، ولی به لبنان حتی سامانه‌های دفاعی نیز نمی‌دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: هیچ اختلاف نظری درباره طمع ورزی‌ها و چشم طمع رژیم صهیونیستی به لبنان وجود ندارد، فلسطینیان در مخالفت با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه قدس اجماع و اتفاق نظر دارند

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تصمیم ترامپ علیه قدس گفت: فلسطینیان در مخالفت با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه قدس اجماع و اتفاق نظر دارند، شهید احمد جرار نمونه و اسوه بود و همه باید او را سرمشق خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: ما باید هوشیار باشیم عاملی که مانع از جنگ افروزی جدید اسرائیلی‌ها می‌شود این است که به پیروزی در هر جنگ احتمالی در آینده مطمئن نیست

سید حسن نصرالله با اشاره به سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایرانی گفت: مردم ایران با عزم و اراده و استقامت خود نظام جمهوری اسلامی را خلق کردند و ۳۹ سال است که از آن دفاع می‌کنند، به حمایت و ابستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران در کنار مقاومت و مستضعفان در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن و سرتاسر جهان درود می‌فرستیم، ایران متحد و هم پیمان لبنان است و تاکنون کمک زیادی به لبنان کرده است و حمایت ایران از لبنان همیشکی و دائمی است.

وی تصریح کرد: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام می‌کنیم که به این کشور به عنوان حامی واقعی و همیشگی مسایل جهان عرب و حقوق عرب‌ها افتخار می‌کنیم، ایران در امور داخلی لبنان دخالت نمی‌کند بلکه بر عکس دولت لبنان پیشنهاد ایران را در خصوص کمک به لبنان رد می‌کند.

رژیم آل خلیفه به بیگانگان تابعیت بحرینی می‌دهد و تابعیت بحرینی شهروندان خود را سلب می‌کند

دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنرانی به جنایت رژیم آل خلیفه در بحرین اشاره داشت، وی اظهار داشت: انتفاضه مردمی بحرین و تظاهرات ضد دولتی آن به رغم همه اقدامات سرکوبگرایانه رژیم آل خلیفه همچنان ادامه دارد، رژیم آل خلیفه به بیگانگان تابعیت بحرینی می‌دهد و تابعیت بحرینی شهروندان خود را سلب می‌کند.

آن چه در بحرین رخ می‌دهد یک تغییر دموگرافی (بافت جمعیتی) به سود اسرائیل و در راستای اهداف صهیونیسم است

وی تاکید کرد: ما بار دیگر حمایت خود از مردم بحرین را اعلام و جنایات رژیم آل خلیفه در حق مردم مظلوم این کشور را محکوم می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به انتخاب پیش روی لبنان گفت: قانون نسبیتی انتخابات در لبنان بهترین قانون در تاریخ این کشور است؛ این قانون از مهم‌ترین دستاورد‌های سیاسی در لبنان در دهه‌های اخیر است. از ویژگی‌های قانون انتخابات لبنان این است که برگزاری انتخاباتی آرام را تضمین می‌کند، قانون نسبیت انتخابات این است که به تنش و رقابت دو گروه سیاسی بزرگ در این لبنان محصور نمی‌شود

سید حسن نصرالله افزود: جنبش حزب الله لبنان لیست‌های انتخاباتی بر کسی تحمیل نخواهد کرد و از همه می‌خواهد بر اساس مصالح انتخاباتی همکاری کنند؛ ماشین تبلیغاتی و رسانه‌ای خارجی تا زمان برگزار انتخابات پارلمانی بر جنبش حزب الله لبنان در مسایل مختلف فشار خواهد آورد، ما خواستار ائتلاف با جریان «المستقبل» نشدیم و این موضوع مطرح نیست رقابت انتخاباتی ما با یک نفر یا یک گروه یا یک لیست نیست ما سهم خود را بر اساس قانون نسبیت خواهیم گرفت و اتحاد و ائتلاف ما با جریان ملی آزاد (به رهبری میشل عون رئیس جمهور) پا برجاست.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.