• شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
شنبه, 27 بهمن 1397 :: Saturday, 16 February 2019
 
کد خبر: 46360

زلزله حماسه مردم ایران در رسانه های خارجی

زلزله حماسه مردم ایران در رسانه های خارجی
 22بهمن سال 1396 در تاریخ ثبت شد. تماشایی تر از همیشه، امیدوارانه تر از آنچه که دشمنان با سوء نیت، قصد در بازتاب آن دارند و با شکوه تر از تمام تجمعات تاریخ.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

اینکه ضد انقلاب هر سال قبل از ایام الله دهه فجر، شروع به جو سازی برای حضور کم رنگ مردم در راهپیمایی بی نظیر روز 22بهمن میکنند، محکوم به شکست است. و اینکه رسانه هایی سعی کنند اتفاق با شکوه و تماشایی حضور مردم در صحنه را نادیده بگیرند و واقعیت را به شکل دیگر و ناصحیحی بازتاب کنند، نیازی به تلاش برای اثبات ندارد، چرا که همه آمدند و می آیند و خواهند آمد و از نزدیک می بینند دروغ پردازی های دشمنان را.

 

بازتاب حماسه 22بهمن به روایت رسانه های خارجی

راهپیمایی میلیونی در سراسر کشورمان به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شبکه‌های مختلف جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

بر اساس اعلام اداره کل رسانه‌های خارجی، 125 خبرنگار و عوامل خبری از هفتاد و یک رسانه منطقه‌ای و بین‌المللی وابسته به 24 کشور جهان، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی پوشش خبری دادند.

همچنین بیش از 150 نماینده مقیم خبری رسانه‌های خارجی با استفاده از خروجی خبرگزاری‌های داخلی و خبرنگاران اعزامی خود به محل مراسم، این رویداد عظیم را از دفترهای خود در جمهوری اسلامی ایران مخابره کردند.

 

 

هاآرتص

روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد: صدها هزار نفر در تهران سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. ایران برای دهن‌کجی به غرب، موشک بالستیک دو هزار کیلومتری خود را نیز به نمایش گذاشت.

06.jpg

 

 

تایمز اسرائیل

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد: روحانی در سالگرد انقلاب در جمع صد‌ها هزار شهروند تهرانی از توطئه‌های آمریکا و اسرائیل علیه ایران انتقاد کرد.

07.jpg

 

 

جروزالم آنلاین

وب‌سایت صهیونیستی جروزالم‌ آنلاین در گزارشی حضور گسترده مردم ایران در مراسم 22 بهمن و حواشی آن را بازتاب داد.

01.png

وب‌سایت جروزالم‌ در گزارشی با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: ایرانی‌ها سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی را با نمایش توانمندی نظامی از جمله موشک و راهپیمایی‌های ضدآمریکایی و ضداسرائیلی برگزار کردند.

 

 

راشاتودی

شبکه تلویزیونی راشاتودی روز یکشنبه حضور گسترده و مردم ایران در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به صورت زنده پوشش داد.

02.png

صفحه توییتری شبکه تلویزیونی راشاتودی با اعلام اینکه به صورت زنده در حال پوشش حضور مردم ایران در مراسم 22 بهمن است نوشت: مردم ایران در حال گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

 

 

خبرنگار ارشد تلویزیون آلمان

خبرنگار ارشد تلویزیون آلمان با انتشار تصاویری از راهپیمایی سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، حضور گسترده مردم را در خیابانهای شهرهای مختلف بازتاب داد.

03.png

خبرنگار ارشد تلویزیون آلمان با انتشار تصاویری از راهپیمایی سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، حضور گسترده مردم را در خیابانهای شهرهای مختلف بازتاب داد.

 

 

خبرنگار واشنگتن‌

خبرنگار واشنگتن‌پست در صفحه توییتر خود در ساعتهای اولیه صبح یکشنبه نوشت که صدها هزار تن از مردم تهران در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.

«ارین کانینگام» خبرنگار واشنگتن‌پست در ساعتهای اولیه حضور مردم تهران در راهپیمایی گسترده سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در توییتر نوشت که  هم‌اکنون صدها هزار تن از مردم تهران در حال حرکت به سوی میدان آزادی هستند.

04.jpg

وی همچنین افزود: مردم ایران سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند و هم‌اکنون صدها هزار تن از مردم تهران به سمت میدان آزادی در حال حرکت هستند، جایی که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، قرار است در میدان آزادی سخنرانی کند.

 

 

فاکس‌نیوز

شبکه خبری فاکس‌نیوز در گزارشی به حضور میلیونی مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

پایگاه شبکه خبری فاکس‌نیوز نوشت که صدها هزار نفر از مردم تهران برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران گرد هم آمدند.

بنا به این گزارش مردم تهران در راهپیمایی روز 22 بهمن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

 

 

الفرات

ایگاه خبری شبکه الفرات گزارش داد که از صبح روز یکشنبه راهپیماییهای میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای ایران برگزار شده است.

بنابر گزارش الفرات مردم ایران با حضور در مراسم 22 بهمن، سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

05.jpg

الفرات افزود که راهپیمایی در ساعت 9 صبح به وقت ایران در بیش از هزار شهر و روستا آغاز شد.

 

 

وقتی "آمد نیوز" گیج میزند

کانال معاند آمدنیوز که از حضور گسترده‌ی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، دستپاچه شده بود، سعی کرد واقعیت را وارونه جلوه دهد.

کانال معاند آمدنیوز همیشه سعی کرده است با دروغ‌های بزرگ و شایعات خود، حقایق کشور را وارونه جلوه دهد تا مردم را از نظام اسلامی ناامید کند.

گردانندگان این کانال معاند که دیروز با مشاهده حضور پرشور و دشمن‌شکن مردم در جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی احساس درماندگی می‌کردند، با انتشار تصاویری خاص از مراسم امروز، سعی داشتند حقیقت حضور گسترده مردم را تحریف کنند.

در بین این تلاش‌ها، مسئولان این کانال دروغ پراکن دچار یک اشتباه شدند. آنها پس از مشاهده حضور گسترده‌ی مردم، تصمیم گرفتند تصاویری خاص از تجمعات خلوت مردم منتشر کنند تا  حضور پرشور و گسترده دیده نشود. اما در بین پیام‌های خود یک گاف دادند و پیام خصوصی‌شان را به اشتباه در کانال ارسال کردند.

 

در متن این پیام که به اشتباه ارسال شد، آمده بود:

"چند تا از این تصاویر کم جمعیت بفرست تا نشون بدهیم خبری از مردم نیست. زود باش آبرو ریزی داره برامون میشه...... از هر جا گذاشتی مهم نیست"

08.jpg

 

 

پیام رهبر معظم انقلاب درپی حماسه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز و سربلند ایران! امروز عزم و بصیرت شما حادثه‌ی بزرگ و خیره کننده‌ئی آفرید.

عظمت راه‌پیمائی امروز شما که به نظرِ محاسبه‌گرانِ دقیق، از سالهای پیش پرجمعیت‌تر و پرشورتر بود، پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان داد. دشمن با تکیه بر تصوّر ناقص و باطل خود از ایران و ایرانی، همه‌ی توان و تلاش تبلیغی خود را بر این متمرکز کرده بود که ۲۲ بهمن امسال را بی‌رونق و احیاناً به ضد خود تبدیل کند. شما عملاً زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدید و پایبندی به آرمانهای امام راحل را با شعارهای خود و با حضور گرم خود، با صدای بلند فریاد کردید. نهیب ملت ایران دشمن را به عقب میراند و عزم راسخ او معادلات غلط آنان را به هم میریزد. مسئولان کشور قدر این پدیده‌ی بی‌نظیر را بدانند و با استقامت کامل و روحیّه‌ی انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمانهای انقلاب دفاع کنند. آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست، ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم. ولا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الأعلون ان کنتم مؤمنین

والسلام علیکم و رحمت الله

بیست و دوم بهمن ۱۳۹۶

سیدعلی خامنه‌ای

 

 

*** 22بهمن سال 1396 در تاریخ ثبت شد. تماشایی تر از همیشه. امیدوارانه تر از آنچه که دشمنان با سوء نیت، قصد در بازتاب آن دارند. و با شکوه تر از تمام تجمعات تاریخ. این دنیا و این آینده ای که با دستان خود خواهیم ساخت.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.