• شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
شنبه, 27 بهمن 1397 :: Saturday, 16 February 2019
 
کد خبر: 46290

میوه‌ی درخت انسجام و همبستگی

میوه‌ی درخت انسجام و همبستگی
دهه فجر، ایام الله انقلاب باشکوه اسلامی ایران و سالروز شروع استقلال کشوری به پهناوری کشور ما، هر ساله پر از اتفاقات شگرف است که مبارک ترین آن، تجدید آرمان ایرانیان فهیم با اندیشه آزادی خواهانه و استقلال طلبانه امام راحل است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

دهه فجر، ایام الله انقلاب باشکوه اسلامی ایران و سالروز شروع استقلال کشوری به پهناوری کشور ما، هر ساله پر از اتفاقات شگرف است که مبارک ترین آن، تجدید آرمان ایرانیان فهیم با اندیشه آزادی خواهانه و استقلال طلبانه امام راحل است.

 

***راه پیمایی 22بهمن در همه شهرهای ایران مانند تیری است در چشم بدخواهان این مرز و بوم. هر چه هم تلاش می کنند که با فتنه افکنی بین مردم و حاکمیت را فاصله بیاندازند تا بلکه کمی از حرارت این حرکت فراگیر کم کنند، نتیجه بر عکس نصیبشان می شود.

اصلا این راهپیمایی 22بهمن خودش نماد یکپارچگی بین آحاد مردم، و همچنین هم بستگی آنان با حاکمیت خدوم و عدالت طلب است.

مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

انقلاب اسلامی در سایه وحدت، همدلی و هماهنگی همه اقشار جامعه و به رهبری و زعامت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

امام راحل در بدو ورود به کشور در سخنرانی خود در بهشت‌زهرا (س) ابتدا از وحدت مردم برای تحقق انقلاب و تقدیم خون فرزندان خود در راه پیروزی انقلاب تشکر و دلجویی کردند.

یکی از درس هایی که از انقلاب اسلامی گرفتیم، این است که مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. امروز هم یکی از موارد جدی که باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و همدلی بین همه اقشار مردم و مسئولان کشور است که در کنار رهبری و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، این وظیفه شرعی را بپذیریم تا بتوانیم این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند دهیم.

 

 

مانور دستآوردها در دهه فجر

انقلاب اسلامی به واسطه همبستگی و ایجاد تمرکز ظرفیت ها و شکوفایی استعدادها لزوما موجبات پیشرفت ایران را فراهم آورد. هر ساله در ایام دهه فجر دست آوردهای سال گذشته و هم چنین طرح ها و پروژه های به ثمر رسیده را با آب و تاب بیشتری رونمایی و افتتاح می کنند تا بیش از پیش به کار آمدی نظام فعلی ایمان بیاوریم.

برخی از طرح ها و پروژه های افتتاح شده در دهه فجر امسال از قرار زیر است:

 

راه آهن کرمانشاه

معاون وزیر راه و شهرسازی، هفته گذشته از بهره‌برداری ۲۳۲۰ میلیارد تومان پروژه همزمان با دهه فجر خبر داد و با اشاره به این‌که راه‌آهن کرمانشاه هفته آینده با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت:ذوب‌آهن کماکان در حال تولید آزمایشی ریل است.

خیرالله خادمی در نشست خبری اظهار کرد:‌در دهه فجر 2775 کیلومتر انواع راه و راه‌آهن برای بهره‌برداری آماده شده که به مرور تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ از این میزان 265 کیلومتر مسیر ریلی است که امیدواریم هفته آینده راه‌آهن کرمانشاه با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری برسد. ضمن آن‌که مسیر ریلی ارومیه نیز تا پایان سال جاری آماده سیر می‌شود.

وی افزود: همچنین 568 کیلومتر در بخش بزرگراهی پروژه افتتاح می‌شود و در بخش روستایی نیز حدود 2000 کیلومتر راه آماده بهره‌برداری شده است.

 

 

افتتاح ده‌ها طرح و پروژه ‌در آذربایجان شرقی

9 طرح عمرانی خدماتی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور با هزینه 10 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان ورزقان روز 19بهمن به بهره برداری رسید.

در کلیبر برق رسانی به 5 روستای بخش آبش احمد ، یک باب مدرسه روستایی 6 کلاسه ، سنگفرش و جدول گذاری 8 روستا ، دو واحد مسکونی مددجویی و راه دسترسی به مزارع 6 روستا افتتاح شد.

بهره برداری از کارخانه تولید خوراک آماده دام با سرمایه گذاری 30میلیارد ریال بخش خصوصی و ظرفیت تولید سالانه 10هزارتن در شهرستان هریس آغاز شد.

در مراغه 2 واحد سردخانه به ظرفیت 10 هزار تن و هزینه 90 میلیارد ریال افتتاح شد و درشهر سهند برق رسانی به 460 واحد مسکونی و یک مدرسه دخترانه در بخش ایلخچی به بهره برداری رسید.

8 طرح عمرانی و صنعتی در شهرستان بناب شامل دستگاه سنجش آلودگی هوا ، خط بسته بندی کره پاستوریزه ، واحد تولید تیرچه صنعتی ، میدان ورودی وسه قطعه خیابان در روستای قره چپق افتتاح شد.

از 2 باب مدرسه خیرساز هم در روستاهای بخش لیلان با هزینه 3میلیارد و 500میلیون ریال بهره برداری شد و مردم شهر میانه هم شاهد افتتاح 6 طرح عمران شهری با هزینه 21 میلیارد و 700 میلیون ریال بودند.

یک واحد مرغداری تمام اتوماتیک نیز در روستای توپچی بخش تسوج افتتاح شد و طرح مسیرگشایی خیابان ارتش و انتقال مجموعه پادگان ارتش هم در تبریز آغاز شد.

 

 

پایگاه امداد و نجات دریایی در بوشهر

حسین درویشی شامگاه پنجشنبه در آئین افتتاح  پایگاه امداد و نجات جادهای جاشک با حضور رئیس جمعیت هلال احمرکشور اظهار داشت: پایگاه امداد و نجات جادهای جاشک یادمان شهید احمد احمدی‌نیا همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این پایگاه بهمن ماه سال 94 عملیات اجرایی آن آغاز شد تصریح کرد: پایگاه امداد و نجات جادهای جاشک در زمینی به مساحت 500 متر مربع با زیربنای 156 متر مربع افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به اختصاص 4 میلیارد ریال برای ساخت پایگاه امداد و نجات جادهای جاشک گفت: 2.8 میلیارد ریال آن از سوی شورای برنامه‌ریزی و توسعه و 1.2 میلیارد ریال جمعیت هلال احمر استان بوشهر تامین کرده‌ است.

درویشی بیان کرد: این پایگاه امدادی در 70 کیلومتری محور دیر به بوشهر احداث شده و سرعت امدادرسانی را با توجه به حادثه‌خیز بودن این محور افزایش داده است.

 

 

افتتاح 727 پروژه مخابراتی در خراسان رضوی

محمدصادق براتی در مراسم افتتاح 727 پروژه مخابراتی که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ما افتخار این را داشته‌ایم در ابتدای سال جاری در روز 12 فروردین در راستای منویات مقام معظم رهبری، جهت توسعه کسب و کار اشتغال پایدار شاهد انعقاد 19 تفاهم‌نامه همکاری جهت اجرای بالغ بر 45 پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین استانداری، دستگاه‌های ذی‌ربط و بخش‌های خصوصی بودیم.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها حدود 55 میلیارد تومان هزینه شده و حدود 20 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد و ساماندهی شده است.

سرپرست حوزه اداری و مالی، فن آوری اطلاعات، برنامه ریزی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی افزود: در بخش تحقق دولت الکترونیک به منظور تحقق شبکه دولت به عنوان یک شبکه اختصاصی بین ادارات دولتی امروز حدود 4177 ساختمان به این شبکه اختصاصی دولت متصل شدند و در حال حاضر استان ما به عنوان استان پیشتاز حدود 4772 کاربر از این شبکه استفاده می‌کنند.

 

 

افتتاح 2 شرکت صنعتی با اشتغال 300 نفری

کارخانه تولید لوله‌های بدون درز گرم نورد (کاوه ایرانیان) در شهر صنعتی کاوه با حضور شریعتمداری - وزیر صنعت، معدن و تجارت - افتتاح شد.

عملیات اجرایی احداث این کارخانه از سال ۱۳۹۲ آغاز و با صرف اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زمینه اشتغال ۷۵ نفر را فراهم کرده است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت که نماینده ویژه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان مرکزی است در ادامه سفر به استان مرکزی، ساوه و زرندیه را به مقصد خمین، شازند و اراک ترک کرد تا علاوه بر بازدید چند واحد تولیدی، پس از دیدار با آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی جهت بررسی مشکلات و موانع موجود در مسیر توسعه صنعت استان در جلسه این ستاد حضور یابد.

همچنین وزیر صنعت، معدن وتجارت در سفر خود به استان مرکزی دو واحد تولیدی و صنعتی را در شهرستان زرندیه افتتاح کرد.

این دو شرکت در مجموع برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد. یکی از این شرکت‌ها تولید کننده چای کیسه ای و روغن مایع است و شرکت دیگر در حوزه مواد مصرفی صنعت پتروشیمی و تولیدکننده انواع پلی‌استایرن معمولی و مقاوم در برابر ضربه فعال شده است .

 

 

افتتاح سیکل ترکیبی تابان یزد

همزمان با یوم الله دهه فجر نیروگاه سیکل ترکیبی تابان یزد با حضور معاون اول رییس جمهور و مسئولان ارشد استان در یزد افتتاح شد.

نیروگاه سیکل ترکیبی تابان یزد با ظرفیت ۴۸۴ مگاوات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط«اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهور و جمعی از مسئولان ارشد استان یزد در شهرستان اشکذر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

واحدهای گازی فاز نخست این نیروگاه در اسفندماه ۱۳۹۴ همزمان با سفر رییس جمهور به استان در محل ساختگاه این طرح به بهره‌برداری رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی تابان دارای ظرفیت کلیک یک هزار مگاوات است که در دو فاز ۵۰۰ مگاواتی ارائه خدمت می‌کند.

برخورداری از دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی، از جمله ویژگی‌های این نیروگاه در استان یزد است.

نیروگاه یک هزار مگاواتی سیکل ترکیبی تابان با اعتباری بالغ بر ۲۸۸ میلیون یورو و در مساحت ۵۰ هکتاری با هدف تأمین قسمتی از نیاز برق کشور و تأمین برق مورد نیاز صنایع انرژی بر موجود منطقه راه‌اندازی شده است.

 

 

*** 22بهمن امسال هم با حضور در صحنه و سر دادن شعارهای برخاسته از شعور، نشان خواهیم داد که دست در دست هم هستیم و خدعه های دشمن بر ما اثری ندارد. مردم و مسئولین، با تظاهرات سراسری سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بقای این نظام مبارک را بیمه خواهند کرد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.