• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 :: Monday, 20 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 46097

سودان جنوبی سفیر خود در آمریکا را فراخواند

در پی ممنوع شدن فروش سلاح به سودان جنوبی از سوی واشنگتن، این کشور آفریقایی سفیر خود در آمریکا را فراخواند.  
پایگاه خبری ریشه

 به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی دولت سودان جنوبی اعلام کرد در پی اعمال تحریم های تسلیحاتی از سوی واشنگتن، این کشور سفیر خود در آمریکا را فراخوانده است. این خبر یک روز پس از ممنوع شدن فروش و صادرات سلاح به سودان جنوبی از سوی دولت آمریکا اعلام شد.

سخنگوی دولت سودان جنوبی اعلام کرد سفیر این کشور در آمریکا به منظور هم‌فکری و رایزنی های بیشتر در این خصوص فراخوانده شده است. او بدون پرداختن به جزئیات بیشتر اعلام کرد چنین اقدامی یک امر عادی است و ممکن است به تحریم های تسلیحاتی اعمال شده از سوی آمریکا ارتباطی نداشته باشد. سفیر سودان جنوبی از مه 2015 در واشنگتن مستقر شده است.

دولت ترامپ روز جمعه ضمن اعلام اعمال تحریم های تسلیحاتی از سوی آمریکا علیه سودان جنوبی از شورای امنیت سازمان ملل خواست ممنوعیت جهانی فروش سلاح به این کشور آفریقایی را اعمال کنند.

آمریکا همچنین از اتحادیه آفریقا و بلوک تجاری آفریقای شرقی خواست تا اقداماتی را در خصوص تحریم علیه کشورهایی که روند صلح را نادیده می گیرند، در دستور کار خود قرار دهند.

سودان جنوبی جوان ترین کشور جهان است که در چهار سال گذشته صحنه جنگ و درگیری های خشونت آمیز بوده است. درگیری های نظامی در این کشور آفریقایی منجر به افزایش تلفات انسانی و همچنین رشد فزاینده بحران مهاجرت در جهان شده است.

در اوت 2015 با اعمال فشار از سوی سازمان ملل یک توافق صلح میان طرف های درگیر در این کشور به امضا رسید اما این توافق با آغاز درگیری ها از ژوئیه 2016 به حاشیه کشیده شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.