• شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
شنبه, 27 بهمن 1397 :: Saturday, 16 February 2019
 
کد خبر: 46007
روایت نوه امام (ره) از ساده زیستی رهبر معظم انقلاب؛

واکنش سید علی خمینی به انتشار فیلم خبرگان 68/به وجود رهبری افتخار می‌کنیم+فیلم

افتخار ما است فردی در حكومت است كه وقتی در خبرگان می‌خواهند ولايت جامعه را به ايشان بسپارند، نه از باب تعارف اين پيشنهاد را پس مي‌زند.
پایگاه خبری ریشه

سيد علي خميني درحرم امام(ره):

چقدر خواستند رهبري را تخريب كنند در حالي كه عزت در دست خداوند است.

 افتخار ما است فردي در حكومت است كه وقتي در خبرگان مي‌خواهند ولايت جامعه را به ايشان بسپارند و از ايشان براي اين امر درخواست مي‌كنند نه از باب تعارف اين پيشنهاد را پس مي‌زند.

زندگي رهبر نيز ساده است و پدر ما مي‌گفت گاها كه من به خانه آقاي خامنه‌اي مي‌رفتم فرشي كه در زير پايشان بود طوري بود كه من به موكت پناه مي‌بردم.

يكي از آرمان‌هاي اساسي مبارزه با اشرافيت است و بايد ساده‌زيستي يك ارزش تلقي شود.

حجت الاسلام سید على خمینى امروز پنجشنبه طى سخنانى در مراسم بزرگداشت دوازدهم بهمن در حرم مطهر امام راحل با گرامیداشت یاد و خاطر امام بزرگوار، اظهار کرد: دهه فجر دهه بزرگداشت آرمان هاى انقلاب است و لازم است هر سال در ایام دهه فجر این آرمان‌ها را مرور کنیم.

وى ادامه داد: انقلاب ما زنده است به این دلیل که همان آرمان هاى ٤٠ سال پیش هنوز هم از سوى مردم پسندیده است لذا در این ایام دهه فجر باید بازگشت به آرمان‌ها داشته باشیم و به ملت یادآورى کنیم که آرمان هاى ما چه بوده است.

حجت الاسلام خمینى با اشاره به آرمان هاى انقلاب اسلامى تصریح کرد: یکى از آرمان هاى انقلاب، استقلال بود؛ استقلال مانند اکسیژن است.

وی افزود: امروز به غیر از مغرضان هیچکس نیست که به استقلال جمهورى اسلامی اذعان نکند. استقلالى که براى منطقه هم از سوى جمهورى اسلامى به ارمغان آورده شده است.
حجت الاسلام خمینى با اشاره به اهمیت غرب زدایى از اذهان و افکار، گفت: امروز مسئله غرب زدگى درصدد تغییر افکار و ارزش هاى ماست. مهم‌ترین کارى که امام در طول نهضت کرد این بود که ارزش هاى جامعه را تغییر داد.

حجت الاسلام خمینى با اشاره به آرمان آزادیخواهى، اظهار داشت: امام تاکید داشتند که حکومت اسلامى یعنى استقلال و آزادى. امام(ره) مى فرمودند ما حجت داریم کسى که حجت دارد از آزادى بیان نمى ترسد. لکن با توطئه مخالفیم.

وى ادامه داد: برخى معتقدند این تعبیر آزادى را از غرب داریم، اما این اسلام است که مؤید آزادى و رفع وابستگى است. امام رأى مردم را میزان و رهبرى رأى مردم را حق الناس دانستند.

حجت الاسلام خمینى با بیان اینکه اسلام خواهى از دیگر آرمان هاى ملت ما بود؛ تصریح کرد:  آن‌ها که ولایت فقیه را تخریب می کنند نقش ولى فقیه را در نظام نفهمیدم اند.

وی افزود: خطاب اصلى ما با مسئولان است که اگر شما که نمى توانید همه مشکلات مردم را حل کنید لاأقل طورى زندگى کنید که دیدن زندگى شما بارى بر دوش مردم اضافه نکند.

حجت الاسلام خمینى با بیان اینکه امام(ره) از مال دنیا به دو سه دست لباس اکتفا کرده بود، گفت: امروز زندگى رهبرى هم ساده زیستانه است. پدر من تعریف می کرد که در منزل آیت الله خامنه اى فرشى بود که من از زبرى آن به موکت پناه بردم.

نوه حضرت امام(ره) گفت: امام(ره)، رای ملت را میزان و رهبری حق الناس دانستند. وزن گروه‌ها و تاثیرگذاری‌ها با میزان رای ملت سنجیده می‌شود. این طور نیست که ما لطف کرده باشیم و به مردم بگوییم در انتخابات شرکت کنید. حق الناس یعنی ریشه انتخابات ما در شرع ماست. ما این‌ها را از اسلام گرفته ایم و نه از شرق و غرب.

علی خمینی اظهار داشت: این‌ها (اشاره به دشمنان) چه قدر ولایت فقیه و شخص، ولی فقیه حضرت آیت الله خامنه‌ای را تخریب می‌کنند؛ این‌ها نقش ولایت فقیه در نظام را نفهمیده اند. ما به وجود رهبری افتخار می‌کنیم و می‌گوییم که جز ایشان بعد از امام(ره) کسی نبود که جای ایشان را پر کند.

وی گفت : امروز به وجود مقام معظم رهبرى افتخار مي كنيم و معتقديم كه پس از امام(ره) هيچكس را نداشتيم كه بتواند جاى امام(ره) را پر كند اين افتخار ماست كه بعد از امام(ره)، رهبرى بزرگوار جانشين امام(ره) شد و امروز فردى سردمدار حكومت هستند كه از روى صادقت وقتى به او درخواست واصرار حكومت را مي كنند ايشان حقيقتا مخالفت مي كند و دنيا را پس مي زنند. اين امر را با رياست هاى ظاهرى دنيا مقايسه كنيد.

سید علی خمینی افزود: چقدر خواستند رهبری را تخریب کنند در حالی که عزت در دست خداوند است، افتخار ما است فردی در حکومت است که وقتی در خبرگان می‌خواهند ولایت جامعه را به ایشان بسپارند و از ایشان برای این امر درخواست می‌کنند نه از باب تعارف این پیشنهاد را پس می‌زند. زندگی رهبر نیز ساده است و پدر ما می‌گفت: گا‌ها که من به خانه آقای خامنه‌ای می‌رفتم فرشی که در زیر پایشان بود طوری بود که من به موکت پناه می‌بردم. یکی از آرمان‌های اساسی مبارزه با اشرافیت است و باید ساده‌زیستی یک ارزش تلقی شود.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.