دوشنبه, 26 مهر 1400 :: Monday, 18 October 2021
 
کد خبر: 41302

محاکمه تروریست ها در نیجریه

محاکمه تروریست ها در نیجریه
دولت نیجریه اعلام کرد از ماه اکتبر، برگزاری جلسات دادگاه رسیدگی به جرائم عناصر تروریستی بوکوحرام در این کشور آغاز می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

وزارت دادگستری فدرال نیجریه اعلام کرد جلسات دادگاه آن دسته از مظنونان عضویت در گروه تروریستی بوکوحرام که در بازداشت نظامی هستند، از 9 اکتبر در این کشور آغاز می شود.

در بیانیه وزارت دادگستری آمده است: رسیدگی به جلسات دادگاه این افراد خیلی سریع انجام خواهد شد. مقدمات کار برای رسیدگی به پرونده تمام این مظنونان که در بازداشتگاه های نظامی سراسر نیجریه نگهداری می شوند، فراهم شده است.

وزارت دادگستری نیجریه، تعداد مظنونان عضویت در گروه تروریستی بوکوحرام را بیش از 1600 نفر اعلام کرده است. این افراد از سوی شورای کمک های قانونی، راهنمایی می شوند تا بتوانند از خود دفاع کنند.

همزمان با کاهش حملات بوکوحرام در شمال شرقی نیجریه، ارتش این کشور بر طرح های ضربتی خود برای متوقف کردن تروریست های این گروه، افزوده است.

پس از آنکه ارتش نیجریه موفق شد تعداد زیادی از عناصر بوکوحرام را از منطقه «سامبیسا» پاکسازی کند، صدها نفر از تروریست ها به محاصره نیروهای ارتش درآمده و بسیاری از آنها بازداشت شدند.

بوکوحرام از هفت سال پیش در بخش هایی از شمال شرقی نیجریه مستقر شده و اقدام به اعمال تروریستی کرده است. در نتیجه خشونت های بوکوحرام، تاکنون بیش از 20 هزار نفر کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.