• واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

  واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی، دارویی و بسته‌بندی دارویی سهم قاچاق معکوس را از کل بازار دارو در حدود سه درصد اعلام کرد و گفت: پشت پرده مطرح شدن قاچاق معکوس دارو این است که کنترل حوزه ارزی بر واردات دارو و سایر مولفه‌ها از جمله تولید دارو تحت لیسانس شرکت‌های خارجی کاهش یابد.
چهارشنبه, 24 مهر 1398 :: Wednesday, 16 October 2019
 • ترامپ: بگذارید اسد با ترکیه بجنگد

  ترامپ: بگذارید اسد با ترکیه بجنگد

  رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد کشورش حاضر نیست برای دفاع از «سرزمین دشمن» بجنگد و دولت سوریه باید برای دفاع از کُردها و خاک خود با ترکیه بجنگد.
 
کد خبر: 40491

زورگیری هالیوودی با نقاب وحشت!

زورگیری هالیوودی با نقاب وحشت!
سه نوجوان که به سبک فیلم های هالیوودی و با زدن نقاب های وحشتناک به چهره دست به زورگیری با سلاح سرد زده بودند با هوشیاری متصدی یک فروشگاه در مشهد دستگیر شدند و به جرم خود اقرار کردند.
پایگاه خبری ریشه
 
بیست و پنجم مرداد، 3 نوجوان که قصد داشتند لپ تاپی را به فروش برسانند وارد یکی از مراکز تجاری در خیابان سناباد شدند و به فروشگاه لوازم رایانه ای مراجعه کردند. آن ها وقتی لپ تاپ را روی پیشخان گذاشتند متصدی فروشگاه به حرکات و رفتار نوجوانان مشکوک شد و از آنان خواست تا کارتن و اسناد و مدارک لپ تاپ مذکور را ارائه کنند اما وقتی با پاسخ «مدارک لپ تاپ گم شده است!» مواجه شد، دیگر یقین پیدا کرد که ماجرایی در پس این «لپ تاپ سیاه» نهفته است بنابراین بدون آن که عکس العمل خاصی نشان دهد خیلی خونسرد قبول کرد که لپ تاپ را به قیمت روز می خرد و با هوشیاری گفت: در حال حاضر پولی ندارد و آن ها باید برای دریافت پول چند ساعت بعد مراجعه کنند!
 
 3 نوجوان یاد شده نیز خوشحال از این که لپ تاپ را به قیمت خوبی فروخته اند از فروشگاه خارج شدند اما آن ها برای آن که در دام پلیس گرفتار نشوند در ساعت مقرر برای دریافت پول مراجعه نکردند تا اطمینان حاصل کنند که متصدی فروشگاه به آنان مشکوک نشده است! نوجوانان یاد شده با این ترفند، عصر همان روز دوباره وارد فروشگاه شدند غافل از این که متصدی فروشگاه بعد از رفتن آن ها از مغازه ماجرا را با پلیس در میان گذاشته بود!
 
در همین هنگام ناگهان حلقه های دستبندهای آهنین قانون بر دستان نوجوانان مذکور گره خورد و به این ترتیب آنان برای بازجویی به مقر انتظامی هدایت شدند. این در حالی بود که چهار روز قبل از این ماجرا و در تاریخ بیست و یکم مرداد، مرد جوانی با مراجعه به کلانتری سناباد از سرقت لپ تاپش توسط سه  نوجوان نقابدار خبر داده بود. شاکی این پرونده به پلیس گفت: کیف حاوی لپ تاپ و مدارک در دستم بود و در پیاده‌رو حرکت می کردم که ناگهان در ساعت 20:15 شب، نوجوانی دستانش را از پشت سر به کمرم حلقه زد و با کمک یکی دیگر از دوستانش مرا روی زمین انداخت به طوری که دست چپم شکست!
 
در همین حال یکی از آنان چاقو کشید و تهدیدم کرد که سر و صدا نکنم! آن ها گوشی تلفن و کیف حاوی لپ تاپ و مدارکم را در حالی سرقت کردند که نقاب های وحشتناکی نیز بر چهره داشتند!! گزارش خراسان حاکی است: پس از بررسی لپ تاپ مذکور و پرونده زورگیری مشخص شد که سه نوجوان دستگیر شده همان زورگیران با نقاب وحشت هستند بنابراین متهمان به شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد هدایت شدند. پرونده آنان توسط قاضی «هادی سبحانی» مورد رسیدگی قرار گرفت. به دستور مقام قضایی ماموران انتظامی نقاب های وحشت را نیز کشف و ضمیمه پرونده کردند.در همین حال یکی از متهمان که 16 سال دارد در اولین جلسه بازپرسی با اعتراف صریح به زورگیری گفت: روز حادثه یک سی دی که فیلم جنایی خارجی بود به همراه دوستانم تماشا کردیم.
 
 
 بعد از آن بود که جوگیر شدیم و احساس می کردیم ما هم می توانیم مانند مبارز آن فیلم هالیوودی رفتار کنیم. این گونه بود که سه نقاب وحشتناک تهیه کردیم و بی هدف در خیابان راه می رفتیم! غرور عجیبی داشتیم و فکر می‌کردیم با هر کسی می توانیم مقابله کنیم در افکار خودمان سیر می کردیم که به طور ناگهانی و بدون تصمیم گیری قبلی چشممان به جوانی افتاد که کیفی در دست داشت. ما هم در یک لحظه فقط با نگاه کردن به یکدیگر تصمیم به زورگیری گرفتیم.
 
من دستانم را دور کمر آن جوان حلقه زدم و چاقو را به دوستم دادم. وقتی او را روی زمین انداختیم. دوستم با چاقو تهدیدش کرد، نقاب ها را به چهره زده بودیم و فکر نمی‌کردیم کسی ما را شناسایی کند به همین دلیل کیف دستی و گوشی آن جوان را که از شدت درد به خودش می‌پیچید ، سرقت و فرار کردیم. یکی دیگر از متهمان گفت: من در سرقت و زورگیری با دوستانم همکاری نکردم ولی آن ها لپ تاپ را به من دادند تا بفروشم و سهم خودم را بردارم در حالی که برای اولین بار بود این کار را انجام می دادیم و هیچ سابقه ای هم نداریم!
 
 
بنابراین گزارش، قاضی هادی سبحانی با صدور قرار قانونی برای سه نوجوان مذکور به خانواده ها توصیه کرد: در ایام تعطیلات تابستانی مراقب رفت وآمدهای فرزندان خود باشند و با حساسیت بیشتری دوستان آن ها را شناسایی کنند و نظارت خود را افزایش دهند.قاضی شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد پنجتن با تاکید بر این که سرقت به عنف و مقرون به آزار مجازات سنگینی مانند 10 سال زندان و شلاق در پی دارد هشدار داد: در صورتی که خانواده ها لحظه ای از فرزندان خود غفلت کنند ممکن است عمری پشیمانی به بار آورد و ثمره زندگی شان در دوران نوجوانی دچار لغزش و آفتی شود که دیگر فرصتی برای جبران نباشد.
 
این مقام باتجربه قضایی همچنین به فروشندگان غیرمجاز محصولات و فیلم های خارجی هشدار داد: عرضه فیلم های غیرمجاز در شبکه های توزیع و یا در فروشگاه های بدون مجوز، مجازات های قانونی سنگینی به دنبال دارد و مطابق قانون مجازات با اشخاصی که به طور غیرمجاز در امور سمعی و بصری فعالیت می کنند برخورد خواهد شد بنابراین افرادی که در این زمینه و به طور غیرقانونی فعالیت می کنند قبل از آن که در چنگ قانون گرفتار شوند دست از اعمال مجرمانه بردارند و راه صحیح زندگی را پیشه کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.