پنجشنبه, 2 اسفند 1397 :: Thursday, 21 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 32665

واکنش اتحادیه عرب از آتش بس در سوریه

دبیرکل اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای از اعلام آتش‌بس در سوریه استقبال کرده و گفته که توقف درگیری‌ها در این کشور بحران‌زده، خواسته همیشگی اعراب بوده است.
پایگاه خبری ریشه

«احمد ابوغیظ» دبیرکل اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای، از ابتکار روس‌ها برای ایجاد آتش‌بس میان نیروهای دولتی و معارضین سوری استقبال کرد.

در بیانیه ابوغیظ آمده: «توقف درگیری‌ها از عناصر مهم رویکرد اعراب در قبال بحران سوریه است و امیدواریم که این بیانیه، با عزمی واقعی برای رسیدن به راهکار سیاسی، همراه شود.»

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین گفته که دوام این آتش‌بس، به عملکرد کشورهایی که ضامن اجرای آن شده‌اند بستگی دارد. روسیه و ترکیه خود را ضامن اجرای این آتش‌بس اعلام کرده‌اند.

ابوغیظ همچنین هشدار داده که تلاش برای کوچ اجباری اقوام در سوریه و تغییر ساختار جمعیتی بخش‌های مختلف این سرزمین، بذر تنش‌های آتی را در زمین این کشور جنگ‌زده خواهد کاشت.

دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه بیانیه خود، اعزام ناظران بین‌المللی به سوریه برای نظارت بر آتش‌بس را خواستار شده و این کار را «در راستای منافع مردم سوریه» دانسته است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.