سه شنبه, 28 دى 1400 :: Tuesday, 18 January 2022
 
کد خبر: 32508

قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی+عکس

این قلعه توسط هانری کریستف ساخته شد که نقش کلیدی در انقلاب هائیتی بازی کرد و سرانجام باعث استقلال این کشور از فرانسه در سال 1804 شد.
پایگاه خبری ریشه
«چیتادل لافریره» در بالای کوهی در شمال هائیتی، یکی از بزرگترین قلعه های امریکاست. این قلعه توسط هانری کریستف ساخته شد که نقش کلیدی در انقلاب هائیتی بازی کرد و سرانجام باعث استقلال این کشور از فرانسه در سال 1804 شد. این قلعه بلافاصله بعد از انقلاب بین سال های 1805 و 1820 ساخته شد و بخشی از سیستم غنی سازی طراحی برای مقاومت در برابر تلاش های فرانسه برای پس گرفتن کشور تازه استقلال یافته هائیتی بود. از قلعه می توان تمام راه ها به اقیانوس اطلس را دید و در روز روشن می توانید حتی ساحل شرقی کوبا در 90 مایل دورتر از قلعه را هم ببینید.
 
 
این محوطه نظامی 10 هزار مترمربع وسعت دارد و با 365 توپ احاطه شده است. هنوز هم ذخایر عظیم توپ های جنگی به صورت هرمی چیده شده در پایه دیوار های قلعه قرار دارند. در داخل قلعه، بخش های زندگی، آب انبار و انبار مواد غذایی وجود دارد که طراحی شده تا آب و غذای کافی برای یک سال 5 هزار سرباز را نگه دارد. هم چنین یک بخش سلطنتی برای شاه و خانواده اش نیز در این قطعه وجود دارد.
 
شاه هنری بیشتر از اینکه از حمله فرانسه بترسد از حمله مردم خودش می ترسید. او یک پادشاه منفور و مستبد بود و سیاست های فئودالی اش برای استفاده از نیروی کار برده مورد رضایت مردم نبود. در سال 1820 مدت کوتاهی پس از تکمیل قلعه، شاه هنری در سن 53 سالگی به جای تحمل ترس ترور و کودتا خودش را با گلوله نقره کشت. امروزه این ساختمان عظیم نماد هائیتی است. روی تمبر، پول و پوسترهای سازمان گردشگری این کشور تصویر این قلعه که در سال 1982 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد دیده می شود.
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی 
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی 
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی 
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی 
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی 
 
 قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی
 
قلعه بزرگ و تماشایی هائیتی
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.