چهارشنبه, 27 شهريور 1398 :: Wednesday, 18 September 2019
 
کد خبر: 32348

راز شیر آتش نشانی طلایی سان‌فرانسیسکو +عکس

پس از زلزله عظیم سان‌فرانسیسکو در 18 آپریل 1906، پس از انفجار لوله های گاز، افتادن اجاق های گاز و سیم های برق آتش شهر را فراگرفت. این آتش به مدت سه روز می خروشید و 90 درصد خسارت زلزله ناشی از این آتش سوزی بود.
پایگاه خبری ریشه
آتش بلوک به بلوک و منطقه به منطقه حرکت می کرد و همه آتش نشانان و موتورهای آتش نشانی به کار گرفته شدند. متاسفانه همراه با خطوط گاز، لوله های اصلی آب نیز شکسته شد و بسیاری از شیرهای آتش نشانی شهر و مردم محلی و آتش نشان ها برای خاموش کردن آتش به زحمت و سختی به دنبال منابع آب بودند.
از سراشیبی خیابان نئو، شهروندان با وحشت و درماندگی پیشرفت آتش در شهر را می دیدند. جستجوی فراوان برای پیدا کردن یک منبع آب سرانجام با پیدا کردن یک شیراتش نشانی در بالای تپه خیابان کلیسا ثمر داد. خبر این شیر آتش نشانی جادویی به سرعت به آتش نشان های پایین تپه رسید اما اسب ها آن قدر خسته بودند که قدرت کافی برای کشاندن موتور آتش نشانی به بالای این شیب را نداشتند. ساکنان این منطقه که در دولورس پارک جمع شده بودند در واکنش به این موضوع، صدها نفر جمع شدند و موتور را با طناب بالا کشیدند. پس از یک نبرد هفت ساعته، شعله های آتش خاموش شدند و محله از نابودی حتمی نجات یافت.
 
در اواخر دهه 1960، یک مورخ و دندانپزشک به نام بولاک از شهردار خواست این شیرآتش نشانی را به افتخار این نبرد سخت به رنگ طلایی درآورد. شهردار موافقت کرد، از آن زمان هرسال در سالگرد زلزله، خانواده های بازماندگان و اعضای فعلی سازمان آتش نشانی دور این شیر جمع می شوند و آن را با رنگ طلایی دوباره رنگ می کنند.
 
راز شیر آتش نشانی طلایی سان‌فرانسیسکو 
 
راز شیر آتش نشانی طلایی سان‌فرانسیسکو
 
راز شیر آتش نشانی طلایی سان‌فرانسیسکو 
 
راز شیر آتش نشانی طلایی سان‌فرانسیسکو
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.