چهارشنبه, 15 مرداد 1399 :: Wednesday, 5 August 2020
 
کد خبر: 31371
پيروزي ترامپ نشان داد كه مردم امريكا تغيير اساسي رادنبال می کنند

با اعتماد کامل به درستی راه سیاست خارجی رهبر انقلاب باید سریعتر حرکت کرد

با اعتماد کامل به درستی راه سیاست خارجی رهبر انقلاب باید سریعتر حرکت کرد
علی آقامحمدی گفت: پيروزی ترامپ نشان داد كه مردم آمريكا تغيير اساسی را دنبال می كنند. جالب است که این همان شعاری است که اوباما نیز با آن توانست در انتخابات نفس گیر دو دوره قبل به پیروزی برسد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

دکتر علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پرونده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسته شد و میبینیم که در حال حاضر دونالد "ترامپ" با اختلاف محسوسی از رقیب دموکرات خود یعنی هیلاری کلینتون حالا رییس جمهور آمریکاست. این درحالی است که نه تنها آمار کلی بلکه شمارش آرا در مهم ترین ایالت ها هم به نفع ترامپ بوده است.

رئیس کمیسیون علمی راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پيروزی ترامپ نشان داد كه مردم آمريكا تغيير اساسی را دنبال می كنند. جالب است که این همان شعاری است که اوباما نیز با آن توانست در انتخابات نفس گیر دو دوره قبل به پیروزی برسد یعنی در هر دو رو ریاست دمکرات ها و جمهوری خواهان اصل خواسته مردم آمریکا که تغییر است یکی و مشابه بوده است.

 

علی آقا محمدی

 

آقامحمدی در ادامه اضافه کرد: ترامپ با اين جمله كه "سیفون فساد در واشینگتن را خواهد کشید " تاکید کرد "سیاستمداران به دلیل سازو کارهای تقلب می‌توانند بدون مواجه شدن با پیامدهای اقداماتشان، قانون‌شکنی کنند".

 ترامپ با ادعای اینکه خواهد آمد تا همه حاكمان را دور بريزد، عمق واقعيت آمريكا به مردم و به جهان نشان داد و توانست با این شعار از مردم آمریکا رای بگیرد یعنی باز هم برگشت به خواسته تغییر اینکه مطابق وعده های پیشین حکام آمریکایی اساسا تغییری ایجاد می شوند یا نه بماند ولی خواست مردم نشان دهنده واقعیت فضای سیاسی بحرانی در این کشور است.

وی همچنین افزود : به نظرمی رسد امروز با این اتفاقات "گورباچوف" ایالات متحده در حال ظهور کردن است. حال این ظهور یا در دوره ی ترامپ است یا بعد از ترامپ. چیزی که مهم است شکستی است که در ساختار سیاسی آمریکا رخ داده است ولو در حد یک ترک اصل این شکست حامل پیام مهمی برای سیاستمداران آمریکایی است.

عضو ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در تحلیل فضای سیاسی حاکم بر منطقه و جهان گفت: در شرایط کنونی که اوضاع پادشاه عربستان مساعد نیست و در این آشفته حالی سیاسی هر لحظه احتمال تغییر مجدد پادشاه وجود دارد؛ ایضا در همین شرایط هم آل سعود با تحلیل غلط درباره انتخابات آمریکا، پیروزی ترامپ را محال میدانست، یعنی همان اشتباه محاسباتی بزرگی که در موضوع اقدام نظامی در یمن، بحرین و سوریه کرد؛ این یعنی فرصتی طلایی برای جمهوری اسلامی ایجاد شده است.

 

علی آقامحمدی

 

علی آقامحمدی در همین زمینه افزود: در این شرایط جمهوری اسلامی ایران باید یکبار دیگر به جهان جدید نگاه کند.
ایران باید با استفاده هوشمندانه از شکاف های ایجاد شده در سیاست های جهانی و با اعتماد كامل به درستی راه سياست خارجی رهبر معظم انقلاب، هرچه سريعتر حركت كند ، قطب قدرت منطقه ای را تقويت و فعال تر كند و اصول بنيادين قانون اساسی درحمايت و سازماندهی مستضعفين را همچون سی و اندی سال گذشته راسخ تر از پیش اجرایی كند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.