شنبه, 6 آذر 1400 :: Saturday, 27 November 2021
 
کد خبر: 29759

در جریان حضور سوریان در کادر فنی تیم ملی نیستم

در جریان حضور سوریان در کادر فنی تیم ملی نیستم
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: فرنگی‌کاران ایران توانستند عملکرد خوبی در المپیک ریو داشته باشند
پایگاه خبری ریشه

 تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در المپیک ریو توانست 2 مدال برنز کسب کند. با این حال انتقاداتی پیرامون عملکرد فرنگی‌کاران مطرح شد که در این میان محمد بنا هم از تیغ این انتقادات در امان نماند.

با کنار رفتن بنا از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی، هدایت این تیم به علی اشکانی سپرده شد. انتخابی که موافقان و مخالفان زیادی داشت و مشخص نیست این مربی می‌تواند در تیم ملی کشتی فرنگی عملکرد موفق‌آمیزی داشته باشد یا خیر.

علی اشکانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در مورد مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد:

درباره اردوی تیم ملی کشتی فرنگی که در حال برگزاری است صحبت کنید.

این اردو پس از تمرین روز گذشته تعطیل و هشتم آبان‌ اردوی بعدی برگزار خواهد شد. اردوی فعلی هم مربوط به دو وزن غیرالمپیکی است که به احتمال زیاد مسابقه انتخابی آنها در خلال مسابقات جام شاهد برگزار می‌شود.

یکی از موارد ابهام‌ آمیز، دعوت از افشین بیابانگرد به اردوی تیم ملی بود. با توجه به اینکه پس از المپیک صحبت‌های زیادی مبنی بر قانون‌گرایی در کشتی فرنگی عنوان شد دعوت از این کشتی‌کیر شائبه‌های زیادی به دنبال داشت. در این باره چه نظری دارید؟

ما برای بیابانگرد هیچ «آوانسی» در نظر نگرفته‌ایم. برای سایر کشتی‌گیران هم این مسئله صدق خواهد کرد. آن چیزی که برای ما مهم است شرایط روحی و بدنی کشتی‌گیران است و هر کسی که این دو فاکتور را داشته باشد می‌تواند در تیم ملی حضور داشته باشد. ضمن اینکه فرایند ملی‌پوش شدن کشتی‌گیران بر اساس یک قانون مشخص انجام خواهد شد و دیگر مانند گذشته سلیقه‌ای عمل نخواهیم کرد. افشین بیابانگرد تمام مدعیان وزنش را شکست داده و با توجه به این مسئله می‌توان گفت که او نیمی از فرایند ملی‌پوش شدن را طی کرده است.

با توجه به اظهارات شما مبنی بر این که دعوت کشتی‌گیران به تیم ملی قانون‌مدار خواهد شد چرا عنوان کرده بودید که در تیم ملی جوانگرایی صورت خواهد گرفت؟

اگر درباره جوانگرایی در تیم ملی صحبت کردم منظورم این بود که به کشتی‌گیران جوان فرصت داده می‌شود تا با کشتی‌گیران باتجربه و عنوان‌دار کشتی‌ بگیرند و اگر توانستند پیروز شوند شانس حضور در تیم ملی را به دست خواهند آورد.

درباره حضور سوریان در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی صحبت‌هایی شده بود. آیا این مسئله واقعیت دارد؟

من در جریان حضور سوریان در کادر فنی تیم ملی نیستم و نمی‌دانم عنوان این موضوع از کجا نشأت گرفته است.

عملکرد فرنگی‌کاران کشورمان را در المپیک ریو چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من فرنگی‌کاران ایران توانستند عملکرد خوبی در المپیک ریو داشته باشند. من در المپیک 2000 سیدنی پنجم شدم و در حسرت مدال ماندم. در آن زمان آرزو داشتم به مدال برنز برسم اما اینگونه نشد. اما در چند سال اخیر کشتی فرنگی نشان داد پتانسیل‌های زیادی دارد و در همین راستا مدال‌های زیادی هم کسب شد که این مدال‌ها باعث افزایش توقع مردم شد.

اما برخی اعضای شورای فنی کشتی فرنگی به واسطه نتایج فرنگی‌کاران در المپیک ریو، انتقادهای زیادی از محمد بنا انجام دادند.

من درباره آقای بنا اظهارنظری نمی‌کنم.

درباره شورای فنی کشتی فرنگی چه نظری دارید؟

در شورای فنی کشتی فرنگی افراد باتجربه‌ای حضور دارند که در گذشته افتخارات زیادی را کسب‌کرده‌اند. با توجه به اینکه سیاست ما استفاده از خرد جمعی است این شورا می‌تواند کمک زیادی به ما داشته باشد.

از کادرفنی قبلی تیم ملی هم مشاوره خواهید ‌گرفت؟

سیاست ما استفاده از خرد جمعی است و در این مسیر از نظرات تمامی اهالی کشتی فرنگی استفاده خواهیم کرد. این مسئله درباره کادر فنی قبلی تیم ملی هم صدق می‌کند.

یعنی از بنا هم مشورت می‌گیرید؟

همانطور که گفتم درباره آقای بنا صحبتی ندارم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.