• نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش راهبردی و تعیین کننده منطقه راهبردی مارب در تعیین سرنوشت جنگ یمن موجب شده تا عربستان و هم پیمانان آن نهایت تلاش خود را برای متوقف کردن پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این جبهه به کار ببندند.
پنجشنبه, 29 مهر 1400 :: Thursday, 21 October 2021
 
کد خبر: 28749

ترامپ مشکل حافظه دارد

 ترامپ مشکل حافظه دارد
نامزد حزب سبز آمریکا علائمی از مشکلات روانی، ادراکی و شناختی را در دونالد ترامپ تشخیص داد.  
پایگاه خبری ریشه

به نقل از پایگاه اینترنتی پولیتیکو؛ جیل استاین، متخصص امراض داخلی از دانشگاه هاروارد است. او در 25 سال فعالیت پزشکی خود به تجارب فراوانی در زمینهٔ تشخیص امراض داخلی و بیماری‌های روانی دست یافته است و با نامزدی حزب سبز آمریکا قرار است در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا دونالد ترامپ سالم‌ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، گفت: معمولاً بدون بررسی بیمار تشخیص نمی‌دهم. اما به عقیده من این آقا (ترامپ) مشکل دارد. این آقا از نظر فیزیکی، ذهنی، عاطفی و ادراکی مشکل دارد.

نامزد 66 ساله حزب سبز آمریکا با اشاره به شعارهای انتخاباتی ترامپ درباره مهاجرت، زنان، مسلمانان و... ادامه داد: ترامپ پس از بیان کردن عقاید خود آن را تغییر می‌دهد. او درباره یک موضوع نظر خود را می‌دهد و یک ساعت، یک روز و یا یک هفته بعد آن را عوض می‌کند. همانند فرد دروغ‌گویی که حافظه ضعیفی دارد. ممکن است پس از 5 سال عقاید او عوض شود. او در حال حاضر وعده‌های انتخاباتی زیادی می‌دهد ولی ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند یا فراموش شوند. به عقیده من او دچار مشکل حافظه است و از یک فکر یا سیاست سازگار برخوردار نیست.

استاین با کنکاش در شغل سابق ترامپ معتقد است کسی جلوی ترامپ را نگرفته و او همواره در کسب‌وکار خود آزاد و بدون دخالت دیگری عمل کرده است. این روند موجب شده در تمامی امور به‌سادگی تغییر موضع دهد. وی افزود: درجه شفافیت کلینتون بالاتر است ولی با توجه به سابقه شغلی ترامپ و فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی او می‌توان گفت او همانند آهن‌ربایی است که جرم و اجحاف را جذب می‌کند و این عادت شایسته ریاست جمهوری آتی آمریکا نیست.

در نظرسنجی‌ها، جیل استاین حدود 5 درصد از میزان آرای کل آمریکا را به خود اختصاص داده است. او از بخت اندکی برای ریاست جمهوری آمریکا برخوردار است. با این حال، تمایل رأی‌دهندگان جوان حزب دموکرات به‌سوی نامزد حزب سبز، دغدغه‌های زیادی را برای مقامات حزب دموکرات ایجاد کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.