دوشنبه, 26 مهر 1400 :: Monday, 18 October 2021
 
کد خبر: 28015
افشای بزرگ فیزیکدانان، مهندسان هوانوردی و معماری در مجلۀ تخصصی (EPS):

"11 سپتامبر یک انفجار کنترل‌شده بود"

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

امروز یکشنبه 11 سپتامبر 2016 است.

پس از گذشت 15 سال از حوادث 11 سپتامبر 2001 در آمریکا، نشریه علمی-تخصصی European Physical Society  (EPS) در  پژوهشی که توسط یک تیم 42 نفره از انجمن فیزیک اروپا تشکیل شده، به صورت کاملاً غیرمنتظره روایت رسمیِ دولت آمریکا از حادثۀ 11 سپتامبر را به دلایل علمی مستند رد کرد.

در نتیجه‌گیریِ این تیم پژوهشی که در میان آنان اسامی فیزیکدانان، مهندسان هوانوردی و معماری برجسته‌ای به چشم می‌خورد، آمده است:

«سقوط برج‌های دوقلوی ساختمان تجارت جهانی WTC  در صبح روز 11 سپتامبر 2001 در اثر یک انفجار کنترل شدۀ داخلی در ساختمان رخ داده است.»

 

0

 

گردآوردندگان ضمن ارائه این گزارش مبسوط، همچنین به تضاد فاحش دلایل و مستندات علمی با داستان‌سرایی دولت آمریکا دربارۀ عوامل این حادثه اشاره کرده و می‌نویسد:

 

مقالۀ "15 سال بعد – درباره فیزیک انفجار آسمان‌خراش‌ها" با توجه به اهمیت بالای موضوع و در عین حال بیش از حد تخصصی بودنِ آن، برحسب درک مخاطب عمومی تعدیل و سهل‌الفهم شده و بدیهی است که مسئولیت محتوای آن به عهده نویسندگان می‌باشد.

 

تیتر مقاله به زبان اصلی: 15 Years Later: On the Physics of High-Rise Buildung Collapses

 

مدیریت نویسندگان به عهده افراد زیر بوده است:

"استیون جونز" پروفسور فیزیک دانشگاه بریگم یانگ، بزرگ‌ترین دانشگاه مذهبی در ایالات متحدهٔ آمریکا واقع در ایالت یوتا،

"روبرت کورول" پروفسور و استاد ممتاز دانشگاه مک‌مستر کانادا،

"آنتونی سمبوتی" مهندس صنعت هواپیمایی و هوانوردی و

"تد والتر" پروفسور معماری و مدیر انجمن "معماران و مهندسان حقیقت‌یاب 9/11"

 

0

 

این مقاله با برشمردن ویژگی‌های منحصر‌به‌فردِ حادثۀ 11 سپتامبر 2001 از منظر معماری آغاز می‌شود؛ جایی که مخاطب را در تأملی حیرت‌برانگیز فرو می‌برد و اعلام می‌دارد:

 

تا پیش از 11 سپتامبر حتی یک مورد هم دیده نشده بود که کلّ پیکرۀ یک آسمان‌خراش استوار بر ساختار فولادی، پس از آتش گرفتن یا اصابت شیء خارجی با خاک یکسان شود. حتی بلایای طبیعی نیز –به استثنای یک مورد- قادر نیست چنین بلایی بر سر یک آسمان‌خراش بیاورد. تنها در سال 1985 ساختمانی 21 طبقه در مکزیکوسیتی بر اثر زلزله کاملاً تخریب و با خاک یکسان شده بود.

 

در عوض، تخریب کامل یک ساختمان در اثر انفجار درونی، پدیده‌ای آشنا و شناخته شده در علم فیزیک انفجار است. در این روش، ساختمان مورد نظر و اسکلت عمرانی آن، پس از پیمودن روند محاسباتیِ کنترل‌شده و هدفمند با بکارگیری ابزار و مواد منفجره به میزان تعیین شده، عمداً تخریب می‌شوند تا از نو پی‌ریزی شوند.

 

نویسندگان مقالۀ فوق در ادامه به تشریح دقیق معماری ساختمانِ سابق برج‌های دوقلوی تجارت جهانی و مصالح بکاررفته در احداث بنای آن می‌پردازند و به صراحت اعلام می‌کنند سال 1977 که ساخت برج‌های دوقلو به دست راکفلرها به پایان رسید، عمداً و دقیقاً طوری طراحی شد و مصالح خاصی در ساخت آن به کار رفت که در صورت اصابت احتمالیِ هواپیما، مقاوم باشد!!!

 

فصل دیگری از مقاله، شواهد و اسنادی دالّ بر انفجار درونی برج‌ها ارائه می‌کند، مانند تصاویری که همزمان با انفجار اصلی، چندین انفجار کوچک در بدنۀ ساختمان را نشان می‌دهند.

 

0

 

 

«آتشِ ناشی از اصابت هواپیما، به تنهایی نمی‌تواند به سقوط برج‌های دوقلو و ویرانی کامل آن‌ها انجامیده باشد. ولی روز 11 سپتامبر 2001 ما سه بار (تقریباً همزمان و در سه ساختمان مختلف) شاهد اتفاقی هستیم که نه قبل از 11 سپتامبر سابقه داشته و نه بعد از آن»

 

تصویر زیر متعلق به فایلی است که "مؤسسه ملی فناوری و استاندارها" (NIST)  آن را به عنوان صحنۀ شبیه‌سازی‌شدۀ پس از حمله به ساختمان WTC 7 منتشر کرده است. مؤسسه ملی فناوری و استانداردها (تأسیس 1901) نام یک سازمان دولتی علمی در آمریکا است که مسئول وضع استانداردها و خطی‌مشی  برای امنیت اطلاعاتِ همه عملیات و دارایی‌های آژانس‌های ایالات متحده آمریکاست.

 

0

 

ولی پژوهش جدید که به جای ماهیت سیاسی-دولتی، ماهیتی علمی-آکادمیک دارد اعلام کرده شبیه‌سازیِ فوق هیچ مطابقتی با ویدئوهای موجود از آنچه که در واقعیت رخ داد، ندارد:

 

0

 

تازه‌ترین پژوهش انجمن فیزیک اروپا با طرح نظریۀ انفجار کنترل شدۀ 11 سپتامبر در برج‌های دوقلو بر این ضروری اخلاقی تأکید می‌کند که این نظریه باید در قالب یک مطالعۀ غیرحزبی توسط نهادهای مسئول دولتی مورد بررسی قرار گیرد.

 

بدیهی است هرچند شواهدی که به تازگی خبرساز شده، طی این 15 سال جسته‌گریخته از مراکز تحقیقاتی حول محور حادثه مشکوک 11 سپتامبر نوشته و در محافل گوناگون گفته و شنیده شده بودند، اما این جنس صداها تاکنون با برچسب "تئوری توطئه" در گلوی نظریه‌پردازان بین‌المللی خفه شده‌اند.

 

حالا دیگر مجالی برای خفه کردن این همه سند علمی روبروی دانشمندان طراز اولِ خود آمریکا و معتبرترین انجمن فیزیک اروپا وجود ندارد. افکار عمومی مانده‌اند و بار سنگین بی‌آبروییِ 15 سال جنگ و خونریزی در منطقه، فقط و فقط به بهانۀ یک قصۀ از پیش‌ نوشته شده!

 

متن کامل گزارش تخصصی "انجمن فیزیک اروپا" به زبان اصلی را در اینجا بخوانید:

http://www.europhysicsnews.org/articles/epn/pdf/2016/04/epn2016474p21.pdf

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.