سه شنبه, 6 خرداد 1399 :: Tuesday, 26 May 2020
  •  خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    اولین نتیجه شکست صهیونیست‌ها در ادامه اشغالگری لبنان، اثبات کارایی و حقانیت گروه‌های مقاومت در برابر این رژیم بود. برای نخستین بار رژیم صهیونیستی به واسطه مقاومت مردمی و نه توافق سیاسی، از یک سرزمین عربی خارج شد و این مساله سرآغاز الهام‌بخشی به گروه‌های آزادی‌خواه فلسطینی بود.
 
کد خبر: 27334

همدردیِ هیلاری و هما/ بی شرم ترین سیاستمدار آمریکایی کیست؟ + تصاویر

همدردیِ هیلاری و هما/ بی شرم ترین سیاستمدار آمریکایی کیست؟ + تصاویر
خبر متارکه دستیار ارشد "هیلاری" در موقعیت حساس انتخاباتی‌اش، تنش و اضطراب را در اردوگاه دموکرات‌ها افکنده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

به نقل از خبرگزاری بیلد؛ در همۀ دوران‌های پرفراز و نشیب "هیلاری کلینتون" هر بار که این زن 68 ساله تصمیم به ورود به یکی از عرصه‌های سیاسی آمریکا گرفته، این سؤال به صدر اخبار رسانه‌ها تبدیل شده که:

زندگیِ سرشار از رسوایی‌های جنسیِ "بیل کلینتون" همسر هیلاری، چه تأثیری بر رقابت‌های انتخاباتی و کاهش محبوبیت وی در میان شهروندان ایالت متحده خواهد گذاشت؟

 

پیش از این، خبر روابط جنسی خارج از چارچوب بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا با زنان متعددی از جمله "مونیکا لوینسکی" 43 ساله همواره زندگی شغلی همسرش هیلاری را پیچیده کرده بود، به ویژه زمانی که برخی از این زنان قربانی، سال‌ها بعد در هنگام پیری اقدام به طرح شکایت از بیل کلینتون در محاکم قضایی آمریکا کردند.

 

0

 

اما حالا افسارگسیختگیِ جنسیِ مرد دیگری برای آینده سیاسیِ هیلاری دردسرساز شده است:

"آنتونی واینر" 51 ساله (Anthony Weiner) نماینده سابق کنگره در نیویورک که بسیاری از آمریکایی‌ها او را بی‌شرم‌ترین و احمق‌ترین سیاستمدار حال حاضر آمریکا می‌دانند و دلیل آن هم اعتیاد وی به رابطه جنسی مجازی از طریق تلفن همراه است.

 

0

 

نقطۀ عطفی که این دو نفر، یعنی هیلاری و واینر را به یکدیگر گره می‌زند و یک مثلث جالب به وجود می‌آورد، مورداعتمادترین زن هندی‌تبار کاخ سفید و معاون رئیس دفتر هیلاری، یعنی "هما عابدین" است؛ هما عابدین همسر آنتونی واینر!

پدر هما عابدین، هندی و مادرش پاکستانی هستند. وی متولد میشیگان، در دو سالگی همراه خانواده‌اش به عربستان سعودی رفت. طی دوران کودکی و نوجوانی مکرراً به سفر می‌رفت. سپس در نهایت برای کالج به آمریکا بازگشت و در دانشگاه جرج واشینگتن مشغول به تحصیل شد و از همان زمان مورد اقبال و استقبال زن قدرتمند کاخ سفید هیلاری کلینتون قرار گرفت.

 

خبرگزاری بیلد می‌نویسد:

قبلاً هرچقد خبرهای صفحه یک روزنامه‌ها درباره رسوایی‌های جنسیِ بیل کلینتون درشت‌تر می‌شد، هیلاری هما را بیشتر به سمت خود می‌کشید.

رابطۀ هما عابدین با هیلاری کلینتون آنقدر خوب شد که هیلاری او را "دومین دختر" خود نامید و همه جا او را مثل سایه با خود می‌برد؛ تا جایی که حتی اقامت هیلاری با هما در یک اتاق هتل طی سفرهایشان، ظنّ همجنسگرایی هما را بر سر زبان رسانه‌هایی چون "Village Voice" انداخت.

 

بالاخره خانواده کلینتون با هدف خاتمه دادن به چنین شایعه‌ای، 10 ژوئیه 2010 برنامۀ ازدواج هما با نماینده اسبق کنگره آمریکا "آنتونی واینر" را چید. بدین ترتیب همه چیز فراهم شده بود تا این دو نفر دومین زوج قدرتمند دموکرات در آمریکا باشند؛ غافل از اینکه قضیه همسر هما عابدین، ممکن است به زودی پای این زن را از کاخ سفید بیرون کند.

 

-           27 می 2011  آنتونی واینر در صفحه توییترش تصویر زننده‌ای از خود در حال مکالمه از طریق چت با "جنت کوردوا" (Gennette Cordova) منتشر کرد و هرچند بلافاصله آن را حذف و چنین تصویری را حاشا نمود اما سایت  „breitbart.com“ نسخه اسکرین شات آن را در اختیار کاربران قرار داد.

 

-           6 ژوئن 2011  واینر اعتراف کرد که در مورد توییتر جنجالی‌اش به آمریکایی‌ها دروغ گفته و آن تصویر واقعاً مربوط به خود او بوده است. واینر هرگونه سؤال خبرنگاران مبنی بر تقاضای طلاق همسرش را بی‌پاسخ گذاشت.

 

-           9 ژوئن 2011  خبرگزاری بی‌بی‌سی اعلام کرد همسر واینر، هما عابدین باردار است.

 

-           11 ژوئن 2011 واینر با ابراز پشیمانی از اقدام غیراخلاقی‌اش گفت که برای رفع برخی مشکلات خود به روانپزشک و روانکاو مراجعه کرده است و این کار را ادامه خواهد داد.

 

-           12 ژوئن 2011 پایگاه خبری "TMZ"سلفی نیمه‌برهنه وی در یک اتاق پروی لباس را منتشر کرد و روزنامه آمریکایی "نیویورک پست" در مطلبی با تیتر "حقیقت عریان" نوشت:

اختلال جنسیِ واینر حادتراز آن است که بتوان وی را متوقف کرد.

 

0

 

-           16 ژوئن 2011 واینر در یک کنفرانس خبری، ازجمله به رفتارهای جنسی مجازی از طریق تلفن همراهش اذعان کرد و گفت حتی در زمان بارداری همسرش، با 6 زن دیگر مرتکب اعمالی شده که از آن‌ها پشیمان است و از این بابت از همسر و خانواده‌اش عذرخواهی می‌کند. واینر در این سال به دلیل فساد اخلاقی مجبور به استعفا از کنگره آمریکا شد.

 

-           11 دسامبر 2011 هما عابدین پسری به دنیا آورد: جردن زین واینر.

 

-           از 21 می 2013  واینر تلاش دوباره برای بازگشت سیاسی خود را از سر گرفت و برای ریاست شهرداری نیویورک کاندید شد.

 

-           23 ژوئیه 2013 یک سایت افشاگر اسکرین‌شاتی از چت‌های غیراخلاقی واینر در تابستان 2012 (یعنی شش ماهگی فرزندش) منتشر کرد.

 

-           26 ژوئیه 2013 واینر این بار به همراه هما عابدین در یک کنفرانس خبری حاضر می‌شود. هما عابدین در این کنفرانس به خبرنگاران می‌گوید همسرم اشتباهات بزرگی مرتکب شده ولی من او را دوست دارم و می‌بخشم. رؤیای او برای منصب شهرداری نیویورک تمام شده است.

 

0

 

-           20 می 2016 یک فیلم سینمایی مستند (هرچند بیهوده) کوشید تا این نماینده سابق کنگره آمریکا را قربانی جوسازی‌های رسانه‌ای نشان دهد و شانس دوبارۀ فعالیت سیاسی را به او بدهد.

 

-           تا اینکه بالاخره روز 28 آگوست 2016 روزنامه "نیویورک پست" اسنادی به چاپ رسانید که همچنان حکایت از روابط نامشروع وی داشت. در گوشۀ یکی از این عکس‌ها تصویر پسر چهار سالۀ واینر هم دیده می‌شد و ظاهراً همین عکس تحمل هما عابدین را به پایان رساند و اعلام کرد: از هم جدا خواهیم شد!

 

هما عابدین این زن هندی-پاکستانی 40 ساله، که از او با عناوینی چون "دست راستِ هیلاری کلینتون" یاد می‌شده، پس از اعلام خبر متارکه‌اش از رسانه‌ها خواست تا به حریم خصوصی وی احترام بگذارند. اما بهرحال این خبر، خبر خوبی برای کمپین انتخاباتی دموکرات ها نخواهد بود، مخصوصاً اینکه "واینر" بی‌شرم‌ترین سیاستمدار آمریکایی، خودش یک فعال حزب دموکرات است.

 

0

 

دور از انتظار نبود که حالا "دونالد ترامپ" حملات خود علیه کلینتون را شدت بخشیده و تأکید می‌کند که اصلی‌ترین مشاور کلینتون فردی بوده که با یک انسان غیر قابل اعتماد زندگی می‌کرده و این فرد غیرقابل‌اعتماد به تمامی اسناد محرمانه کلینتون دسترسی داشته است. گفتنی‌ست چندی پیش ترامپ، هما عابدین را جاسوس سعودی در کنار تیم کلینتون و وی را دارای ارتباطات نزدیک خانوادگی و کاری با جنبش اخوان‌المسلمین توصیف کرد.

 

بنابراین قطعاً جنجال اخیر بر سر رسوایی اخلاقی همسر دستیار نزدیک هیلاری، بر افت محبوبیت وی بی‌تأثیر نبوده باشد.

 

0

 

نمودار آبی رنگ: درصد میزان محبوبیت هیلاری کلینتون

نمودار قرمز رنگ: درصد میزان محبوبیت دونالد ترامپ

 

به نقل از آخرین نظرسنجی سایت "realclearpolitics" در آگوست برای نخستین بار از ماه می امسال، محبوبیت هیلاری تا حدّ "دونالد ترامپ" (به عنوان دو نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا) نزول پیدا کرده است.

حال باید دید اگر ترامپ و رسانه‌های آمریکا بیش از حد معمول در مورد عابدین جنجال‌سازی کنند، آیا کلینتون برای رهایی خود و نجاتِ کاندیداتوری‌اش مجبور به کنار گذاشتن وی خواهد شد؟

 

خبرگزاری بیلد در پایان می‌نویسد:

هیلاری و هما علاوه بر دوست و همکار، حالا همدرد یکدیگر نیز هستند، چراکه شوهرانشان بارها و بارها آنان را مورد خیانت قرار داده‌ و در برابر افکارعمومی تحقیر کرده‌اند؛ با این تفاوت که هیلاری بنا به ملاحظات خاص خود امکان جدایی از بیل را نداشته است.

 

0

 

 

گزیده منابع:

http://www.bild.de/politik/ausland/anthony-weiner/die-sex-akte-anthony-weiner-47579338.bild.html

http://www.bild.de/politik/ausland/hillary-clinton/stolpert-sie-ueber-bills-sex-affaeren-44255816.bild.html

http://www.spiegel.de/politik/ausland/marine-le-pen-unterstuetzt-donald-trump-hillary-clinton-bedeutet-krieg-a-1110381.html

http://www.realclearpolitics.com/epolls/2016/president/us/general_election_trump_vs_clinton-5491.html

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.