شنبه, 14 تير 1399 :: Saturday, 4 July 2020
 
کد خبر: 25776

آمریکا و اذنابش در منطقه از اقتدار نظام ما در هراس هستند

آمریکا و اذنابش در منطقه از اقتدار نظام ما در هراس هستند
رئیس قوه قضائیه گفت: امروز دشمنان اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران حرف اول را در منطقه می‎زند و این امر نه بخاطر لشگرکشی، بلکه بخاطر آرمان‎های اسلامی و انسانی نظام ماست. شما مردم فراموش نکرده اید که در ایام فتنه چطور رئیس جمهور آمریکا و وزارت خارجه این کشور با عجله به وسط میدان آمدند و از سبزها حمایت کردند. شما مردم می دانید که فتنه‌گران آرمان های شهدا را دنبال نمی کردند؛ بلکه هدفشان متلاشی کردن نظام از درون بود.
پایگاه خبری ریشه

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه امروز(پنجشنبه) طی سخنانی در یادواره شهدای سرافراز منطقه لائین و یادمان حضرت آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه طبق نص صریح  قرآن شهدا زنده اند و نزد خداوند روزی دریافت می کنند، اظهار کرد: توفیق خدمت به مردمی که اینچنین به پاسداشت خون شهدا جمع می شوند و مجاهدت مجاهدان را یادآوری می کنند، نعمت بزرگی است.

 
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حقیقت شهادت برای ما چندان روشن نیست، افزود: حقیقت شهادت چیزی است که باطنش حیات واقعی است و خداوند که سخنش حق محض است، در آیاتی از قرآن، شهدا را زنده خطاب می کند که نزد خداوند روزی می خورند و مقامِ در نزد خدا بودن و نصیب شدن رزق و روزی از جانب خدا، حقیقت عظیمی است.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به آثار و برکات شهید و شهادت گفت: یک اثر شهادت برای خود شهید است که با شهادتش به عوالمی دست پیدا می کند که برای ما ناشناخته است و قرآن آن عوالم را حی و زنده می داند.
 
رئیس دستگاه قضا ادامه داد: یکی دیگر از آثار شهادت الگو شدن شهید برای جامعه است. شهیدان انسان هایی هستند که پا روی تعلقات خود گذاشتند و یک حیات دیگر را تجربه کردند.
 
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه الگو شدن برای مردم و جامعه یک پدیده بسیار مهم است، تصریح کرد: بسیاری از فضایل اخلاقی  از طریق الگوی اخلاقی منتشر می شود و الگوی های اخلاقی نقش بسیار مهمی در تحصیل فضایل اخلاقی و رشد و کمال انسانی دارند.
 
آیت الله آملی لاریجانی اظهار کرد: یکی از آثار وجودی شهدا این است که با عمل در فضای واقعی، پا روی تمام تعلقات خود گذاشتن را نشان دادند و به یک الگو برای جامعه تبدیل شدند. 
 
رئیس دستگاه قضا یکی از آثار مهم شهید و شهادت را استقلال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم دانست و گفت: ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل تمام زورگویان منطقه ای و فرا منطقه ای به سبب خون شهداست و سرمایه امروز ما نیز مدیون خون شهداست.
 
رئیس قوه قضاییه علت برجستگی امروز جمهوری اسلامی را اقتدار و خودباوری موجود در کشور دانست و بیان داشت: دشمنان جمهوری اسلامی، امروز اذعان دارند که حرف اول در منطقه را جمهوری اسلامی می زند و این امر نه بخاطر لشکر کشی که به سبب آرمان‌های اسلامی و انسانی نظام جمهوری اسلامی است.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به انتشار آرمان های والای مدنظر جمهوری اسلامی در سراسر منطقه گفت: آمریکایی ها در اوایل انقلاب تصور می کردند که طی یک الی دو سال می توانند بساط جمهوری اسلامی را درهم بپیچند؛ اما دیدند که نشد.
 
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: استقامت همین شهداست که امروز به جمهوری اسلامی آبرو بخشیده و به مسلمانان در سراسر منطقه و جهان خودباوری داده است.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: امروز مردم منطقه، جمهوری اسلامی را بعنوان نظامی می شناسند که براساس آرمان های الهی شکل گرفته و مردم در سوریه، عراق، یمن، لبنان و افغانستان خواهان همین راه و مسیر هستند.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به خوف آمریکا و اذنابش از اقتدار جمهوری اسلامی  اظهار کرد: خوف آمریکا و اذنابش در منطقه  از توپ و تانک جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه آنها از اقتدار نظام ما در هراس هستند؛ چرا که این نظام با مردم است و مردم حاضرند در راه آرمان های آن از جان و مال خود بگذرند.
 
رئیس دستگاه قضا  با اشاره به شکست های پی در پی رژیم صهیونیستی از محور مقاومت به ویژه در جنگ 33 روزه بیان داشت: مدل مد نظر جمهوری اسلامی در لبنان هم اجرایی شده و رزمندگان لبنانی طی جنگ هایی از جمله نبرد 33 روزه توانستند بر رژیم صهیونیستی غلبه کنند و این امر نشان دهنده اقتداری است که برخاسته از آرمان های منتشر شده از جانب جمهوری اسلامی است.
 
رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به هراس آل سعود از اقتدار جمهوری اسلامی گفت: دولت فاسد، جنایتکار و خیانتکار سعودی دائما در گوشه و کنار چنین مطرح می کند که جمهوری اسلامی و شیعیانِ اهلبیت(ع) در تمام دنیا در حال نشان دادن اقتدار خود هستند و سعودی ها از این موضوع در هراسند.
 
آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: امروز سعودی ها در آفریقا احساس خطر کرده اند و می گویند جمهوری اسلامی تشیع را در این قاره گسترش داده است و آنها(سعودی ها) از این موضوع می ترسند.
 
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه اقتدار ما بر مدار داشتن التزام به آرمان های انقلاب است، خاطرنشان کرد: آنچه که شهیدان بدنبال آن بودند، آرمان های انقلاب است و این آرمان ها برخاسته از ارزش ها و احکام اسلامی و اخلاقی است و ما اگر می خواهیم با شهدا همراهی کنیم، باید با اهداف آنها  که همان اهداف مد نظر نظام است، همراهی کنیم.
 
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام بی بدیل در دنیاست گفت: نظام جمهوری اسلامی از آن جهت که به مردم اتکا دارد، مشکلاتش را با مردم مطرح می کند و از مردم برای حضور در صحنه استمداد می طلبد. همچنین این نظام بر مبنای الگوها و چارچوب های اسلامی و انسانی بنا شده است. بنابراین باید نظام جمهوری اسلامی را یک نظام بی بدیل در دنیا دانست.
 
آیت الله آملی لاریجانی  با بیان اینکه یکی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه است، تصریح کرد: امروز به برکت ولایت فقیه در جمهوری اسلامی امنیتی حکمفرماست که در هیچ نقطه‌ای از منطقه وجود ندارد و این امر در حالی است که دشمنان ما از تمام امکانات موجود برای وارد آوردن فشار به جمهوری اسلامی و ناامن کردن آن استفاده کردند.
 
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه جمهوری اسلامی به برکت بهره مندی از رهبر مقتدر و بصیر همچون کوه در مقابل دشمنان ایستاده است، اظهار کرد: دشمنان در ایام فتنه تمام تلاش خود را صرف کردند تا از درون نظام ما را متلاشی کنند و به اصطلاح انقلاب مخملی به راه بیاندازند؛ اما شما مردم به دهان آنها زدید و نگذاشتید که فتنه گران، فتنه کنند و شما مردم امید آمریکایی ها و اروپایی ها را ناامید کردید.
 
رئیس قوه قضاییه بیان داشت: شما مردم فراموش نکرده اید که در ایام فتنه چطور رئیس جمهور آمریکا و وزارت خارجه این کشور با عجله به وسط میدان آمدند و از سبزها حمایت کردند. شما مردم می دانید که فتنه‌گران آرمان های شهدا را دنبال نمی کردند؛ بلکه هدفشان متلاشی کردن نظام از درون بود.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به متوسل شدن دشمنان نظام به حربه تحریم گفت: دشمنان قصد داشتند با تحریم های سخت، جمهوری اسلامی را به زانو درآوردند که این امر برای آنها محقق نشد و این موضوع به برکت خون شهدا و حضور مردم در صحنه بود.
 
رئیس دستگاه قضا در ادامه با بیان اینکه حیات  شهدا، حیات واقعی است، اظهار کرد: طبق آیات قرآن یک عده با اطاعت از خداوند و جلب نظر حق متعال برای خود حیات واقعی تحصیل می کنند و یک عده دیگر مسیر را غلط می روند و حیات آنها عین نیستی است.
 
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: انسان باید باور کند که مسیرهایش بی نهایت است و این مسیرها به دو راه منتهی می شود: یا همچون شهدا به حیات واقعی می رسد و یا به یک مسیر انحرافی رهسپار می شود و در آن صورت نیستیِ بی نهایت نصیبش می گردد.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به آیه 111 سوره توبه گفت: خداوند از مومنان، اموال و جان هایشان را طلب می کند تا بهشت و حیات طیبه را ارزانی آنها دارد و چه کسانی در وفا به عهد از خداوند بالاترند.
 
رئیس دستگاه قضا با اشاره به بسیج شدن دشمنان برای به انحراف کشاندن جوانان ایران اسلامی اظهار کرد: امروزه صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی از سوی دشمنان راه اندازی شده تا قرآن و شهدا را از شما مردم بگیرند و جوانان را به مسیرهای دیگر بکشانند.
 
رئیس قوه قضاییه  در ادامه ضمن تکریم مقام آیت الله محمدی لاینی گفت: آیت الله لائینی برای مردم منطقه و استان مازندران بمثابه  یک گوهر بود و چنین گوهرهای تابناکی توانستند مردم را به راه حق و شهادت هدایت کنند.
 
آیت الله آملی لاریجانی در پایان با بیان اینکه خداوند رحمت مطلق است، خاطرنشان کرد: طبق آیه ای از قرآن اگر انسان توبه کند و ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد، خداوند گناهان او را هم به حسنات تبدیل می کند و آیا کیمیایی از این بهتر وجود دارد؟
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.