چهارشنبه, 1 بهمن 1399 :: Wednesday, 20 January 2021
 
کد خبر: 25670

گزارش ریشه از هر آنچه در پس اعدام های منافقین در سال 67 گذشت...+تصاویر(+18)

گزارش ریشه از هر آنچه در پس اعدام های منافقین در سال 67 گذشت...+تصاویر(+18)
مدتی است جریانی به سرکردگی سعودی و برخی عناصر خود فروخته دیگر در قالب پروژه های مختلفی به شکل نهان و آشکار اقدام به حمایت و تطهیر شاکله وجودی سیاه جانیان رجوی میکنند. ریشه در همین راستا بخش قلیلی از جنایات هولناک این قاتلین بی رحم را به شرح و تصویر میکشد:
پایگاه خبری ریشه

 

رحیم پور ازغدی در جریان یک همایش در جمع دانشجویان مستندات متقنی از فجایع و اعمال وقاع شده توسط منافقین  را باز گو میکند :

 

«شما می دانید در سال 67، 15 (منافقین) هزار نفر را در خیاباهان ها قصابی کردند؟

نمی دانید که این کار را (تلاش برای تطهیر منافقین)می کنید. معترضین می گویند چرا کسانی که اینقدر کشتار کردند را اعدام می کنید ؟! این ها از کسانی دفاع می کنند که با بمب گذاری امثال شهید بهشتی را به شهادت رساندند.

در همان سال سه یا چهار هزار نفر را کشتند. منافقین کسانی بودند که تا سال 67 در خیابان ها می گشتند هر دانشجوی مذهبی که شناسایی می کردند و ظاهری مذهبی داشت را بدون اینکه سوالی از او بپرسند به شهادت می رساندند.

مغازه ها را می گشتند اگر عکس امام به دیوار بود، داخل آن مغازه نارنجک می انداختند. هر قانونی در دنیا می گوید مجازات این ها اعدام است. کسانی که از اعدامی های سال 67 دفاع می کنند دو دسته اند، یا طرفدار منافقین هستند یا از موضوع اطلاع ندارند.

گروه های مسلحی که با سرویس های جاسوسی خارجی و صدام داشتند چطور قابل دفاع هستند؟ بچه های جهاد سازندگی می رفتند در روستاهای کردستان، این ها را میگرفتند و به خانه های تیمی میبردند و شکنجه هایی می کردند که روی ساواک هم سفید شد!

فقط در یک نمونه 20 نفر را گرفتند و در عروسی دختر خان منطقه سر این بچه ها را بریدند! این ها را نمی دانند بعد می گویند چرا اعدامشان کردند.»

در ادامه گوشه ای از تصاویر جنایات غیر انسانی و فجیع منافقین را می بینید.

 

1_10.jpg

 

 

1_9.jpg

 

 

1_6.jpg
1_5.jpg

 

1_4.jpg

 

1_3.jpg

 

1_2.jpg

 

1_1.jpg

 

اخیرا در فضای مجاز یک فایل صوتی از حسینعلی منتظری منتشر شده که در راستای همین پروژه تطیهر ارزیابی میشود ، فایلی که البته در تفسیر محتوای آن هزاران برگ سند واضح در تایید بی پایه و غلط بودن آن در دسترس است که بخش کوتاهی از آنها در ادامه می آید:

 

«ارائه طلاعات غلط به منتظری توسط اطرافیان» یکی از مسائلی است که بارها مورد انتقاد دلسوزان انقلاب از جمله امام قرار گرفته بود. این مساله در سخنان آیت‌الله منتظری در این دیدار هم خود را نشان می‌دهد.

 یکی از مسائلی که  منتظری روی آن مانور می‌دهد نقل خاطره‌ای دروغ و خلاف واقع از یکی از حکام شرع درباره برخود با زندانیان سرموضع است. آقای متظری در این ملاقات این خاطره را از نامه‌‌‌ی 13مردادش به امام-پیوست 154 کتاب خاطرات- از رو می‌خواند:

سه روز قبل قاضي شرع يكي از استانهاي كشور كه مرد مورد اعتمادي مي باشد با ناراحتي از نحوه اجراء فرمان اخير حضرتعالي به قم آمده بود و مي گفت مسئول اطلاعات يا دادستان -ترديد از من است- از يكي از زندانيان براي تشخيص اين كه سرموضع است يا نه پرسيد تو حاضري سازمان منافقين را محكوم كني گفت آري، پرسيد حاضري مصاحبه كني؟ گفت آري، پرسيد حاضري براي جنگ با عراق به جبهه بروي؟ گفت آري، پرسيد حاضري روي مين بروني گفت: مگر همه مردم حاضرند روي مين بروند؟ وانگهی از من تازه مسلمان نباید تا این حد انتظار داشت. گفت پس معلوم می شود تو هنوز سر موضعی. و با او معامله‌ی سرموضع انجام داد و اعدام شد.»

 

مرحوم ‌احمد خمینی در رنجنامه خود خطاب به آیت‌الله منتظری درباره این خاطره می‌نویسد: حضرت آيت الله شما سپس نتيجه گرفتيد و گفتيد چون اين شخص گفته است كه من روي مين نميروم محكوم به اعدام شده است ومعامله "سرموضع" با او كرده اند. در حالي كه همان قاضي شرع مورد اعتماد شما پيش من آمد و صريحاً گفت آقاي منتظري به من دروغ نسبت داده است من اين گونه نگفتم. كه من به او گفتم شما در مورد آقاي منتظري چنين چيزي نگو ممكن است ايشان اشتباه فهميده باشند. بعد مسئولين اطلاعات و امور قضايي آن استان را خواستم، آمدند و جريان را به آنها هم گفتم آنها اظهار داشتند كه اصلاً بحث اين گونه نبوده است و تقريباً تمام اين نوشته حضرتعالي را تكذيب كردند. حال اگر اين مسايل را از اطلاعات و دادستاني به ما بگويند چون حرف سربازان گمنام امام زمان است و آنها مهدي هاشمي را اعدام كرده اند پيش شما دروغ است و اگر مخالفين و دستيارانشان بگويند عين واقعيت است.»

 

تصویری از متن کامل رنجنامه - بخش مربوط به سند کذب بودن اظهارات مذکور در مورد نقل قول منتظری از یک قاضی شرع: 

photo_2016-08-10_01-27-30.jpg

برای مشاهد متن کامل رنج نامه به لینک زیر در ریشه مراجعه کنید :

http://rishe.ir/news/25651

نکاتی دیگر پیرامون همین فایل صوتی اخیر :

نکاتی دیگر درباره‌ی صوت تازه منتشرشده‌ی  منتظری درباره‌ی اعدامهای سال67

دیشب سایت آیت الله منتظری صوت سخنان انتقادی‌اش از اعدام منافقین در دیدار 24مرداد67  با جمعی از مسئولین قضایی را منتشر کرد. کانالهای رسانه های مختلف هم با آب و تاب آن را دست بدست کردند. 
فارغ از تبِ رسانه‌ای قضیه باید به چند نکته توجه کرد:

الف) برگ جدیدی از تاریخ ورق نخورده و حرف ناگفته‌ای منتشر نشده است. یادداشت ده‌محور اصلی این سخنرانی بیش از 15سال قبل در خاطرات آقای منتظری منتشر شده است.

این ملاقات یک دیدار محدود در اول ماه محرم بوده که پس از دونامه‌ی انتقادی منتظری به امام درباره حکم ایشان راجع به اعدام منافقین و به دعوت منتظری صورت گرفته است. 

حاضرین آقایان نیری قاضی شرع اوین، اشراقی دادستان، رئیسی معاون دادستان و پورمحمدی نماینده وزارت اطلاعات هستند. ده دقیقه ی آخر صوت،  حاشیه های مهمتر از متن است.  

جر و بحثهای آقای منتظری و اصرار بر عیبجویی و اشکالتراشی از صحبتهای حضار و لحن و تعابیر تندی درباره شورای عالی قضایی مثل "مرده شورشان را ببرد" و انتقادات تند از  آقای موسوی اردبیلی رییس شورای عالی قضایی نشان از ذهنیت شکل گرفته ایشان نسبت به ماجرا دارد.

 

ج) از دقیقه‌ی 23 صوت منتشرشده به بعد یکی از حضار در واکنش به سخنان تند آیت‌الله منتظری صحبت می‌کند. سخنان این مقام قضائی -که احتمالا آیت‌الله نیری است-  باطل‌کننده‌ی خیلی از ادعاهای پوچ و دروغ آیت‌الله منتظری و منافقین و ضدانقلاب درباره‌ی اعدام منافقین سرموضع است. سخنان بسیار خواندنی که جا دارد تمام و کمال پیاده و منتشر شود.

او ادعای خلاف واقع آقای منتظری درباره «شیوه‌ی کار» را اینگونه رد می‌کند: «خداشاهده که ما با این نیت که روز قیامت باید جواب این را بدهیم در خدمت برادرها جلسه تشکیل دادیم و تک تک اینها را آوردیم تو اتاق. مورد داشتیم که چهاربار این را آوردیم باهاش صحبت کردیم. کرارا داشتیم که سه بار باهاش صحبت کردیم. یعنی تا اونجایی که واقعا به مرحله ی صددرصد نرسیدیم که اون عنوانی که امام معین فرموده‌اند درباره‌ی این صدق می‌کند، امضاء نکردیم. مواردی که تا به حال اجرا کردیم تمام مواردی بوده که به اتفاق آراء بوده. بعضی از موارد جناب حاج‌آقای اشراقی احتیاط میکردند، باز با بعضی برادران دیگری که در زندان بودند مشورت می‌کردند. الان موارد متعددی داریم که دو امضا دارد و ما اصلا  اجرا نکردیم.»

او حتی از عدم اعدام برخی منافقین که برادر یا خواهر اعدامی داشته‌اند یا تک‌فرزند بوده‌اند خبر داده و می‌گوید «حدود چهل مورد داریم که به اتفاق آراء امضا کردیم. فقط به لحاظ اینکه اینها یا تنها فرزند خانه بودند یا پسری بوده که خواهرش یا برادرش اعدام شده، حدود بیست و چند نفر هم داریم که وقتی آمدند زندان حدود شونزده هفده سالشون بوده و الان بیست و سه چهارسالشونه. حدود چهل‌تا از اینها هم که سه تا امضا داره اجرا نکردیم. فقط به این لحاظ که گفتیم تا آخرین روز یک اتمام حجت دیگری با اینها بشه که اگر واقعا راهی برای برگشت نبود اونوقت اجرا شود.»

درباره‌ی اعدام زنان و دختران هم برخلاف آنچه آقای منتظری از دیگرانِ مورد اعتمادش نقل میکند، می‌گوید «به التماس افتادیم که طرف دوخط بنویسد و برش گردانیم به زندان»

 

د) آقای منتظری در سخنان ابتدای دیدار با لحنی تند و تیز عمل به این حکم امام-یعنی اعدام منافقین سرموضع – را «بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده» لقب می‌دهد و خطاب به حاضران می‌گوید: «شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند».

 اینکه هربار بحث انتقاد طیف آیت‌الله منتظری از خشونت و جنایت می‌شود،  توسط منتقدانش اسم سیدمهدی‌هاشمی و ماجرای قتل مرحوم شمس‌آبادی به میان می‌آید به یک پینگ پونگ تکراری تبدیل شده.

اما نکته‌ای هست که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و آن هم اینکه ماجرای قتل مرحوم شمس‌آبادی که شخص سیدمهدی و بعدها آیت‌الله منتظری و همه اعوان و انصارشان می‌کوشند آن را مبهم جلوه بدهند به کنار؛ سایر قتلهای جریان سیدمهدی را می‌توان انکار کرد؟

سال 64 بود که عباسقلی حشمت از مخالفان بومی سیدمهدی به یکباره مفقود شد و جنازه‌اش بدست نیامد. پس از دستگیری سیدمهدی و اطرافیانش در سال 65 قتل حشمت یکی از سوالات بازجویی آنهاست ولی سیدمهدی و یارانش قتل را منکر می‌شوند. اما نهایتا پس از ارائه‌ی مکاتبات محرمانه‌ی سیدمهدی و دوتن از همدستانش -که با پنهان‌کردن کاغذ در دستشویی صورت می‌گرفت- به آنها؛ لب بازکرده و به قتل اعتراف می‌کنند. جسد حشمت و دو فرزندش هم پس از یکسال و نیم با آدرسی که آنها میدهند از زیرخاک کشف می‌شود.

تاریخ قضاوت خواهد کرد چه کسی جنایتکار است؟ کسی که با فتوای ولی‌فقیه و مرجع تقلید زمان، محاربین را اعدام کرد یا کسی که مخالفان سیاسی‌اش را در ماه رمضان کشت!

 

در همین راستا مطالب و گزارشهای دیگر منتشره را بخوانید :

http://rishe.ir/news/25649

ماجراي لب‌گشودن مهدي هاشمي درباره جناياتش و نامه ري‌شهري به منتظري

http://rishe.ir/news/25647

اعترافات تكان‌دهنده مهدي هاشمي، پيام گستاخانه منتظري به امام

http://rishe.ir/news/25646

روايت حاج سيداحمدخميني از لحن خشن منتظري در جلسه سران قوا
حاج سيد احمد خميني خطاب به منتظري

http://rishe.ir/news/25644

كشف خانه تيمي مهدي هاشمي و تأكيد امام بر رسيدگي قاطع به پرونده

واقعاً عجيب بود. حضرت امام هيچ كس را به طور مطلق تاييد نمي كند.

http://rishe.ir/news/25643

سرمايه‌امام و اميدملت در محاصره تبهكاران و منحرفان‌نفوذي

http://rishe.ir/news/25640

آنچه از منتظری مبارزی غیر انقلابی ساخت!

http://rishe.ir/news/25639

پاسخ هاشمي به ادعاي عجيب پسر منتظري

http://rishe.ir/news/25637

تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.