شنبه, 8 آذر 1399 :: Saturday, 28 November 2020
 
کد خبر: 16926

چاقوی زنجانی رکورد شکست

چاقوی زنجانی رکورد شکست
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: از آغاز سفرهای نوروزی چاقو پرفروش‌ترین صنایع دستی در استان زنجان بوده است.
پایگاه خبری ریشه

محمود علیمحمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با نوروز غرفه‌ها، فروشگاه‌ها و کارگاه‌های صنایع دستی در استان زنجان دایر شده است.

وی از برپایی 339 غرفه‌، فروشگاه و کارگاه‌ صنایع دستی در استان زنجان در روزهای اول و دوم سال جاری خبر داد و افزود: فعالیت بازارچه‌های فروش صنایع دستی یکی از شاخصه‌های استان زنجان است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از فعالیت 286 فروشگاه صنایع دستی در استان زنجان خبر داد و خاطر نشان کرد: عرصه صنایع دستی استادکاران در زنجان بر عهده این فروشگاه‌ها است.

علیمحمدی با اشاره به استقبال مطلوب مسافران نوروزی از مس و چاقو به عنوان صنایع دستی استان زنجان عنوان کرد: این دو محصول همواره از محبوبیت مطلوبی در بین مسافران و گردشگران برخوردار بوده است.

وی از برپایی بازارچه صنایع دستی در سه راهی سرخه دیزج خبر داد و گفت: استقبال خوبی از این بازارچه شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان همچنین از برپایی سیاه چادر در ارگ تاریخی سلطانیه یاد کرد و گفت: در این مکان صنایع دستی استان زنجان در 25 غرفه به مسافران نوروزی ارائه شده است.

علیمحمدی با اشاره به اینکه فروش چاقو در رتبه نخست عرضه صنایع دستی استان زنجان قرار دارد، عنوان کرد: فروش مس نیز در رتبه بعدی خرید صنایع دستی در استان قرار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.