سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 16602

حرف های بچه گانه اردوغان در مورد جشن نوروز

حرف های بچه گانه اردوغان در مورد جشن نوروز
اردوغان برگزاری مراسم نوروز را در ترکیه ممنوع اعلام کرد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ دولت ترکیه برگزاری مراسم نوروز را در سراسر این کشور ممنوع اعلام کرد.

این شبکه افزود "رجب طیب اردوغان،" رئیس جمهور ترکیه، با این کار به مقابله با اعیاد و مراسم مردمی برخاست. عید نوروز هم که عید بهار و زندگی دوباره است اردوغان را نگران می کند. اردوغان که در ظلم و ستم شبیه ضحاک است، با اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم عید نوروز در ترکیه بویژه دیاربکر، این کشور را بر لبه آتشفشان خشم مردم قرار داد زیرا کُردها و گروهی از مردم ترکیه بر برگزاری مراسم عید نوروز اصرار دارند.

باوجود این تهدیدات، حزب دموکراتیک خلق های ترکیه اعلام کرد مراسم عید نوروز را در 13 استان جنوب شرق ترکیه برگزار خواهد کرد. این حزب از طرفداران خود خواست در این مراسم شرکت کنند.
 
از سوی دیگر، دستگاه امنیتی ترکیه برای وارد کردن فشار بر حزب دموکراتیک خلق ها، 50 نفر از طرفداران این حزب را از جمله نه وکیل بازداشت کرد.

در همین حال وزارت دادگستری ترکیه، پرونده هشت نفر از اعضای پارلمان از حزب دموکرتیک خلق ها را به جریان انداخت و آن را برای نخست وزیر ارسال کرد تا برای لغو مصونیت به ریاست پارلمان تقدیم شوند. این افراد از سوی دادستانی ترکیه به تروریسم و خیانت ملی متهم شده اند.
 
"صلاح الدین دمیرتاش،" رئیس حزب دموکرتیک خلق ها، در واکنش به اقدام دولت ترکیه گفت این حزب آماده رای دادن به لغو مصونیت پارلمانی این افراد است؛ اما به شرطی که همه اعضای پارلمان برای لغو مصونیت نمایندگان متخلف که بیشترشان از حزب حاکم هستند، آمادگی داشته باشند، نمایندگانی که از سوی دادگاه به سرقت و رشوه و فساد متهم هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.