يكشنبه, 19 مرداد 1399 :: Sunday, 9 August 2020
 
کد خبر: 15594

یک دست آورد علمی ایران مورد تایید آلمان قرار گرفت

یک دست آورد علمی ایران مورد تایید آلمان قرار گرفت
مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: برای نخستین بار در کشور اداره کل انتقال خون تهران تأییدیه دوسالانه رعایت اصول بهینه تولید پلاسما را از شرکت CSL- Plasma آلمان دریافت کرد.
پایگاه خبری ریشه

اوته شرفان؛ بازرس شرکت آلمانی CSL-Plasma برای دومین بار در سال‌جاری با مشاهده استمرار کیفیت کار، رعایت اصول بهینه تولید پلاسما در اداره کل انتقال خون استان تهران را تایید کرد.

سید مرتضی طباطبایی؛ مدیر کل انتقال خون استان تهران در این‌باره گفت: سوم و چهارم آذر 1394 نماینده شرکت CSL-Plasma  فرآیند تولید پلاسما از مرحله اهدای خون تا ذخیره‌سازی را مورد ارزیابی فنی قرار داد و تأییدیه موقت صادر کرده بود.

وی ادامه داد: در این بازرسی که بعد از گذشت چهار ماه دوباره انجام شد، استمرار کیفیت کار و رعایت اصول بهینه تولید پلاسما مورد توجه قرار گرفت و اداره کل انتقال خون استان تهران توانست برای نخستین بار در بین استان‌های کشور این تأییدیه را برای دو سال آینده دریافت کند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به نیاز سالانه 600 هزار لیتر پلاسما در کشور، خاطر نشان کرد: افزایش شرکت‌های طرف قرارداد به منظور تولید داروهای مشتق از پلاسما می‌تواند کمک شایانی به کشور در مسیر خودکفایی و تأمین صد در صدی این نیاز از طریق پلاسمای ایرانی باشد.

در بین کشورهای آسیایی و  اسلامی تنها ایران است که با ورود به عرصه تولید پلاسما و قرار داد با شرکت‌های دارویی معتبر جهانی توانسته تأییدیه کیفی از شرکت CSL- Plasma آلمان را دریافت کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.