• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 15211

عربستان در آستانه ورشکستگی

 عربستان در آستانه ورشکستگی
دومین شرکت بزرگ عربستان تحت مدیریت ضعیف نخست وزیر سابق لبنان، در آستانه فروپاشی قرار گرفت.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از فرانس 24، سوء مدیریت سعد حریری- نخست وزیر سابق لبنان-  دومین شرکت بزرگ عربستان را در آستانه ورشکستگی قرار داد.

شرکت "سعودی اوجیه" دومین شرکت بزرگ عربستان است. این شرکت 56 هزار نفر کارمند دارد. بسیاری از کارمندان این شرکت فرانسوی هستند.

بحران مالی شدید و ضعف مدیریت سعد حریری - رئیس شرکت - موجب شد سعودی اوجیه نتواند حقوق کارکنان خود را به مدت 5 ماه پرداخت کند.

رادیو بین المللی فرانسه با بیان اینکه کارکنان خارجی این شرکت با مشکلات مالی شدید مواجه هستند، حساب های بانکی آنها بسته شده و حتی قادر نیستند شهریه مدارس فرزندانشان را پرداخت کنند، سعد حریری را به سوء مدیریت متهم کرد و گفت: بحران مالی سعودی اوجیه از سال 2013 آغاز شد. "بر اثر سیاست های نادرست سعد حریری شرکت به آستانه ورشکستگی رسید."

این ماجرا تا جایی ادامه پیدا کرد که سفیر فرانسه با ارسال نامه ای از سعد حریری خواست به وضع کارکنان فرانسوی رسیدگی کند. پس از علنی شدن  بحران شدید مالی و دخالت سفیر فرانسه، شرکت حقوق یک ماه کارکنان را پرداخت کرد.

به گفته کارشناسان، اقتصاد عربستان به دلیل سیاست های نادرست رژیم آل سعود در کاهش بهای نفت با بحران شدید در ماه های اخیر مواجه است و در آستانه فروپاشی است. طبق پیش بینی های صندوق بین المللی پول، عربستان در سال 2016 با 19.4 درصد کسری بودجه مواجه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.