يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 11740

اهمال بانک مرکزی در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری

اهمال بانک مرکزی در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: متأسفانه بانک مرکزی نظارت را تنها به اخذ مجوز منوط کرده در حالیکه در نص صریح قانون اینگونه نیست.
پایگاه خبری ریشه

موسی الرضا ثروتی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص ساماندهی مؤسسات غیرمجاز در دولت یازدهم اظهار داشت: متأسفانه کارنامه عملکرد بانک مرکزی در دولت دهم و یازدهم در ارتباط با ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری غیرقابل قبول بوده است.

وی افزود: طبق ماده 96 قانون برنامه پنجم وظیفه بانک مرکزی نظارت بر تمام نهادهای مالی و پولی اعم از مؤسسات مالی و اعتباری، تعاونی های اعتبار و همچنین بانکهای خصوصی است و قانون، نظارت را تنها به اخذ مجوز محدود نکرده است .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصریح کرد: مسئولیت تمام نهادهای مالی و پولی برعهده بانک مرکزی است که متأسفانه از وظیفه اصلی خود طفره رفته و این عامل باعث شده که ما نسبت به اجرای ماده 236 درخواست کنیم تا بانک مذکور درباره عدم نظارت صحیحش بر کلیه نهادهای مالی و پولی توضیح دهد.

ثروتی در پایان تأکید کرد: در این خصوص کمیسیون اقتصادی مجلس باید گزارشی را به صحن مجلس ارائه کند تا نمایندگان رأی دهند و تخلف بانک مرکزی در خصوص کم کاری در ساماندهی مؤسسات مالی واعتباری به قوه قضائیه ارجاع شود و نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.