سه شنبه, 30 بهمن 1397 :: Tuesday, 19 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 10692

میراث اسکندر مقدونی زیر پاهای مامورین مرزی مقدونیه

میراث اسکندر مقدونی زیر پاهای مامورین مرزی مقدونیه
شاید همه چیز از وقتی بدتر شده باشد که مواضع به ظاهر بشر دوستانه ی مدعی اصلی، دیگر از دست رفته دروغ تلقی شد. چند وقتی می شود که دیگر پناهجویان اندازه ی حرف های خانم مرکل از حقوق بشر آلمانی برخوردار نمی شوند. رسیدگی و تقسیم بندی و استقرار آن ها به گونه ای است که عامدا ملیت های پناهنده ی مختلف را به جان هم بیاندازد و بین بیگانگانه بی پناه تنش ایجاد کند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

شاید همه چیز از وقتی بدتر شده باشد که مواضع بشر دوستانه ی مدعی اصلی، از دست رفته تلقی شد. چند وقتی می شود که دیگر پناهجویان اندازه ی حرف های خانم مرکل از حقوق بشر آلمانی برخوردار نمی شوند. رسیدگی و تقسیم بندی و استقرار آن ها به گونه ای است که عامدا ملیت های پناهنده ی مختلف را به جان هم بیاندازد و بین بیگانگان تنش ایجاد کند. از اهدافی که به صورت پنهان از این رفتار دنبال میشود میگذریم و تنها به آنچه در حال رخ دادن است می پردازیم...

 

 سخنگوی پلیس آلمان در این ارتباط گفته در یک کمپ پناهجویی در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب آلمان، یک صد پناهجو به هنگام توزیع غذا با یکدیگر درگیر شدند. آنان به یکدیگر سنگ نیز پرتاب کردند. علت بروز این درگیری هنوز مشخص نشده است!!

 

به گزارش دویچه وله به نقل از اشپیگل آنلاین، توزیع غذا در میان پناهجویان در یک کمپ پناهجویی در شهر "مس اشتتن" در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب آلمان به شورش و درگیری میان یکصد پناهجوی ساکن این کمپ تبدیل شد.

 

دلیل اصلی بروز این درگیری ها به ادعای منابع آلمانی مشخص نیست و پلیس در نهایت مجبور شده تنی چند از پناهجویان را به منظور کنترل وضعیت بازداشت کند.

 

پناهجو 01

 

وقتی نیروی نظامی مسئول تامین حقوق بشر شود آن هم از نوع غربی، می شود تصور کرد که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

بدعت آلمانی به غیر مدعیان نیز جرات مضاعف میدهد که مردم بی دفاعی که به امید وعده ی کنوانسیون های سازمان ملل از شرایط نامساعد زیستگاه خود به آنجا پناه آورده اند را ناامید کند و با کوچک و بزرگشان برخورد نظامی کند.

به تصاویر زیر نگاه کنید:

پناهجو 02

 

پناهجو 03

 

پناهجو 04

.

.

.

چیزی که نگاه میکنید یک کودتای مخملی یا یک جنگ به معنای واقعی آن نیست. اینجا مرز مجارستان است و ماموران مجاری درحال برخورد سلبی با پناهجویان بی دفاع هستند. این عکس ها قدیمی هم نیستند و کمتر از دو هفته ی گذشته گرفته شده اند.

 

در گوشه ای دیگر کشور مقدونیه در مرز خود با یونان محدودیت های عبور و مرور خنده دار میگذارد و پیش بینی میکند که ممکن است این محدودیت ها مشکلات امنیتی ایجاد کند. مهاجران را تقسیم بندی کرده اند و هر روز یک گروه را راه میدهند و یک گروه را معطل میکنند.

این مسئله ایست که با اشکال مختلف خودش مدتیست گریبان پناهجویان مرز مقدونیه را گرفته است و هر روز بدتر میشود.

برخورد بد مرزداران و نیروهای امنیتی به قدری در مرزهای مقدونیه طاقت فرسا شده است که پناهجویان دست به اعتصاب غذا زدند و باز هم اتفاق خاصی نیافتاد.

 

پناهجو 05

 

در همین اثنا دولت مقدونیه در یک اقدام شکننده مرزهای خود را دیوار کشی میکند تا امید پناهجویان کاملا نا امید شود.

 

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که سربازان مقدونیه درحال حصار کشی بیشتر و احداث موانع در منطقه مرزی این کشور یا یونان ‌اند تا از عبور پناهجویان و ورود به خاک مقدونیه جلوگیری کنند..

 

پناهجو 06

 

سخنگوی دولت مقدونیه در دفاع از احداث حصار و موانع مرزی در مرزهای جنوبی خود گفت که این موانع مرزی به ماموران مقدونیه اجازه می‌دهد که سیل پناهجویان را به مناطق تحت‌کنترل برای ثبت ‌مشخصات و امدادرسانی هدایت کنند.

نیروهای پلیس مقدونیه پیش از این به پناهجویان حمله ‌ور شده و در موارد متعدد به آن‌ ها اجازه ورود و عبور از خاک این کشور برای رسیدن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندادند. پیش از این سخنگوی دولت مقدونیه مدعی شد که ورود پناهجویان به خاک مقدونیه تهدیدی برای ارزش ‌های مسیحی این کشور کوچک است.

 

***در همین اثناء، دولت مقدونیه در اقدام دیگری کل قوانین مهاجر پذیری خودش را عوض کرد:

مقاماتی از دو کشور مقدونیه و مجارستان اعلام کردند که رویکرد آنها در پذیرش پناهجویان آسیایی و آفریقایی تغییر کرده و دیگر حجم بی شمار آنها بدون قید وشرط نمی توانند وارد این کشورها شوند . براین اساس ، تمامی پناهجویان باید پس از انجام غربالگری امنیتی پیش از گذر از مرزها ، مجوز ورود را دریافت کنند .

حدود ۱۳۰۰ پناهجو در اعتراض به این قانون به خیابان های این دو کشور آمده و خواستار لغو آن شدند چرا که به گفته برخی از این آوارگان ، با اعمال چنین قانونی خانواده های آنان قادر به پیوستن به آنها نخواهند بود .

و اینست سریال حقوق بشر غربی که حالا باید جای پخشش را به شبکه های مستند بدهد....

 

*به قلم: علی حضرتی

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.