يكشنبه, 2 ارديبهشت 1397 :: Sunday, 22 April 2018
 
برای تولد

برای تولد "نور چشم انقلاب"

امام خمینی (ره) در تاریخ دوم اردیبهشت سال 1358 طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی رسماً تأسیس سپاه پاسداران را اعلام كردند و شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گام اساسی را در جهت سازماندهی این نهاد برداشت.

"تلگرام" در ایستگاه پایانی

عصر مدرنیته است و اقتضائات خاص خودش را دارد. یکی همین شبکه های اجتماعی. اهمیت مسئله تا آنجا می رسد که یک پیام رسان خاص در بستر فضای مجازی تمام هم و غممان می شود و مجبور می شویم برای جبران خسارت هایی که به بار آورده است، دست به تصمیمات دست جمعی بزنیم.
جان بولتون: ترامپ از برجام خارج می‌شود

جان بولتون: ترامپ از برجام خارج می‌شود

مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که ترامپ به احتمال زیاد از برجام خارج می ‌شود.
از افغانستان تا حرم

از افغانستان تا حرم

در ایام نوروز 97، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) بار دیگر با اعضای خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون دیدار کردند. در این دیدار صمیمانه که در روز پنج‌شنبه  نهم فروردین ماه در تالار آیینه حرم مطهر حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) انجام شد، خانواده‌های شهیدان اخلاقی، موسوی، سید حسن حسینی (سیدحکیم)، محم...
اگر ارتش نبود...

اگر ارتش نبود...

امروز روز ارتش است و در پاسداری از مقام ارتش و ارتشیان چند خطی را به رشته تحریر درآورده ایم.
از هر 3تهرانی یک نفر این را بخواند

از هر 3تهرانی یک نفر این را بخواند

در این نوشته، نقدی به عدم توجه لازم به نیمی از انسان بودنمان، یعنی روح و روان، را به رشته ی تحریر در آورده ایم که مطالعه آن به هر کسی که نگران سلامتی خود می باشد پیشنهاد می شود.
چقدر میگیری بجنگی ؟

چقدر میگیری بجنگی ؟

ارتش آمریکا به پشتوانه پول عربستان و وعده های مالی هنگفت این کشور، وارد جنگ یک طرفه با سوریه شد. فراموش نمیکنیم که بعد از تارو مار شدن داعش خود ترامپ اعتراف کرد که دیگر کاری در منطقه ندارد. حال باید دید که چک عرستان چقدر بوده است که آمریکا را در سوریه نگه داشته است.
بلوف موشکی

بلوف موشکی "ترامپ"

ترامپ بلافاصله پس از شنیدن ادعای حمله شیمیایی به دوما در غوطه شرقی دمشق، وارد توئیتر شد و ضمن تهدید، به رئیس‌جمهور سوریه اهانت کرد. وی روز 22 فروردین نیز، در توئیتر به هشدار یک مقام روس هم چنین پاسخ داد: «روسیه می‌گوید که هر موشکی را که به سوی سوریه شلیک شود، ساقط خواهد کرد. روسیه، آماده باش! چرا که...
جزئیات حمله آمریکا به سوریه

جزئیات حمله آمریکا به سوریه

سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد هدف قرار دادند. ساعاتی پس از آغاز این حمله، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که حملات به سوریه پایان یافته و فعلا برنامه‌ای برای حملات بیشتر وجود ندارد. پنتاگون اعلام کرده که هنوز گزارشی از نتایج این حملات به دستش نیامده است. در پی این حمله متجاوزانه، نماینده روسیه در سازمان ملل، حملات هوایی به سوریه را اهانت به رئیس جمهور روسیه دانست.وی در عین حال تاکید کرد حمله به سوریه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.
بعثت از دیدگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی

بعثت از دیدگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی

زمان ها خودشان هیچ مزیتی ندارند بعضی بر بعضی، زمان یک موجود ساری متحرک است و متعین و هیچ فرقی ما بین قطعه ای با قطعه ای دیگر نیست. شرافت زمان ها یا نحوست زمان ها به واسطه قضایائی است که در آنها واقع می شود. اگر چنانچه شرافت زمان به واسطه حادثه ای است که در آن زمان واقع می شود، باید عرض کنم که روز بع...
آخرین تحولات سوریه؛ ترامپ، روسیه را تهدید کرد

آخرین تحولات سوریه؛ ترامپ، روسیه را تهدید کرد

اوضاع سوریه بحرانی است. بوی جنگ از «شام» به مشام می‌رسد. آمریکا و متحدانش در برابر رژیم اسد و متحدانش درحال صف‌آرایی هستند. سیر تحولات درباره سوریه آن قدر سرعت گرفته که هر لحظه خبری جدید می رسد، از صبح امروز موضع گیری ها شدیدتر شده و آرایش نظامی دو طرف در خاورمیانه وارد فاز اجرایی شده است.
ترفند شیمیاییِ آمریکا

ترفند شیمیاییِ آمریکا

بمباران شیمیایی در دوما جدیدترین دست آویز آمریکا برای دخالت و حضور نظامی درمنطقه است. احتمالا ساعت ها فکر و فعالیت منجر به چنین دستورالعملی توسط آمریکا در آستانه پیروزی کامل ارتش سوریه در غوطه شرقی منجر شده است. به هرحال آتش اختلاف بین روسیه و آمریکا بر سر سوریه به نفع آمریکا تمام نخواهد شد.
یک کلام؛ 4200

یک کلام؛ 4200

التهاباتی که طی این چند روز به واسطه اتفاقات ارزی در جامعه به وجود آمده است بی راه نیست. همه ی مردم به نوعی تزلزل و افزایش قیمت ارز را بر زندگی خود موثر میدانند و از سرنوشت مالی خود احساس خطر می کنند.
بهشتِ زوری برای

بهشتِ زوری برای "نجفی"

شورای شهر با استعفای نجفی موافقت نکرد تا مردی از قبیله اصلاحات، از راس امور کم نشود. اگرچه همچنان نجفی از تمکین به تصمیم شورای شهر حرفی به میان نیاورده است ولی ادامه کار وی در شهرداری تهران هنوز در لایه ای از ابهام است.
رمزگشایی از سیاست های اقتصادی

رمزگشایی از سیاست های اقتصادی "ترامپ"

با نگاهی به عملکرد ترامپ در جایگاه یک رئیس جمهور، می شود دریافت که چقدر از اقدامات سیاسی او با اغراض اقتصادی صورت گرفته است و اهداف شخصی به چه میزان در موضع گیری هایش مدخلیت داشته است.