• حق بازگشت و 173شهید فلسطینی

    حق بازگشت و 173شهید فلسطینی

    وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که از آغاز تظاهرات‌های حق بازگشت در ۳۰ مارس گذشته تاکنون، ۱۷۳ فلسطینی در جریان تظاهرات‌های نزدیک مرزهای غزه به شهادت رسیده‌اند.
دوشنبه, 29 مرداد 1397 :: Monday, 20 August 2018
  • بحران درمان و دارو در آمریکا

    بحران درمان و دارو در آمریکا

    بیمه، هزینه های بیمارستان و دارو یکی از دغدغه های زندگی مردم آمریکا است که این روزها با سیاست های تازه ترامپ و جمهوریخواهان در کنگره، بیش از پیش بر دوش مردم این کشور سنگینی کرده و به کابوسی برای اقشار کم درآمد و حتی طبقه متوسط تبدیل شده است.
 
نقطه عطف هنر عکاسی در ایران

نقطه عطف هنر عکاسی در ایران

امروز مصادف با 28مرداد در تقویم جهانی به روز جهانی عکاسی معروف است. هنر عکاسی در ایران پابه پای جهان و بلکه جلو تر از آن در حال حرکت است. در این گزارش به نقاط عطف عکاسی در ایران خواهیم پرداخت.
خداحافظ

خداحافظ "مشت حسن"

ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری و هنر دوستان به علت درگذشت استاد مسلم بازیگری و جوهر سینمای ایران به وجه بازیگر بودن مرحوم عزت الله انتظامی کمی بیشتر پرداخته ایم.
آسیا منتظر درخشش ایرانی ها

آسیا منتظر درخشش ایرانی ها

ورزشکاران ایرانی در جاکارتا حضور دارند تا فصل جدیدی از ورزش کشورمان را با موفقیت هایشان رقم بزنند.
تهدیدهای پوشالی از آن سر دنیا

تهدیدهای پوشالی از آن سر دنیا

در این مرقومه خواهیم خواند چرا احتمال جنگ آمریکا با ایران درصد بسیار ناچیز و قابل نادیده گرفتنی دارد و بر فرض محال اگر این نبرد سر بگیرد ایران چگونه از خودش دفاع خواهد کرد؟
وقتی

وقتی "استجازه" از رهبری به کام بعضی ها تلخ می شود

چندی پیش نامه نگاری رئیس قوه قضائیه با مقام معظم رهبری در صدر رسانه ها بساط گفتگوی اهالی رسانه را فراهم آورد. مخالفت ها و موافقت هایی با این فرایند محترمانه صورت گرفت تا سخنگوی قوه قضائیه و آیت الله آملی لاریجانی درباره آن به اظهار نظر پرداختند.
این قانون و این هم مفسدین اقتصادی

این قانون و این هم مفسدین اقتصادی

امروز بیشتر از هر روز دیگر نیاز به اقدام سریع، جدی و موثر در جهت فساد زدایی از دستگاه های دولتی حس می شود. در شرایطی که بستر برخورد قضایی با خائنان و دزدان بیت المال در قوانین مجازات کشور وجود دارد نباید برای نیل به این هدف وقت را تلف کرد.
مظلوم، مقتدر، فاتح

مظلوم، مقتدر، فاتح

درست زمانی که تیم اقتصادی دولت به چالش کشیده شده است، اعتماد مجلس به وزیر کار سلب می شود، نوسانات دلار بازار را روی دور تزلزل انداخته و بازاریان را در نهایت نارضایتی قرار داده است، مذاکرات تیم سیاست خارجه دولت بی نتیجه مانده و بسیاری از تحریم های قبل از برجام به کشورمان برگشته است، با هر کسی که سر ص...
ترامپ، بازنده جنگ نفت

ترامپ، بازنده جنگ نفت

تحلیلگران معتقدند ترامپ به دنبال کاهش صادرات نفت ایران به عنوان اصلی ترین اهرم اقتصادی در این کشور است. مقدمات اجرایی کردن هدف خام ترامپ هم در حال فراهم شدن است. اما به نظر نمی رسد به این سادگی ها بتوان تولید و صادرات نفت ایران را کاهش داد.
دیپلماسی

دیپلماسی "مردچاق"/ منطق آمریکایی

هفتادو سه سال پیش در چنین روزی رأس ساعت ۱۱:‌۰۲ صبح به وقت محلی ژاپن بمب موسوم به «مرد چاق» از یک هواپیمای B۲۹ در ارتفاع ۵۰۰ متری از زمین منفجر شد و کل شهر ناکازاکی را به نابودی کشاند.
به بهانه گرامیداشت روز مبارک

به بهانه گرامیداشت روز مبارک "خبرنگار"

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله در حديثي فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هيچ ملامت گري نهراس».
رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی

رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امشب در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم ضمن تبریک روز خبرنگار در مورد پیشنهاد ترامپ برای مذاکره و مسائل مرتبط با آمریکا،‌ اظهارداشت: شما از بحث آمریکا و حرف‌هایی که مقامات آمریکایی به صورت متناقص می‌گویند، شروع کردید. من باید از این نکته شروع کنم که مردم ما کاملا در طول...
صفر تا صد بسته ارزی جدید بانک مرکزی

صفر تا صد بسته ارزی جدید بانک مرکزی

بعد از آن‌که  نیمه دوم سال گذشته بازار ارز روزهای پرالتهابی را پشت سرگذاشت و  مجموعه دولت و بانک مرکزی نتوانست  کنترل مناسبی بر بازار داشته باشد و قیمت دلار در شش ماه از حدود ۳۷۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان پیش رفت، امسال هم اتفاق خوبی در این بازار نیفتاد. سال که شروع شد  وضع ملتهب بازار به ر...
روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

امروز چهاردهم مرداد روزی است که به همت کشورهای اسلامی خط بطلانی روی حقوق به اصطلاح بشر غربی کشیده شد و با تبیین جایگاه حقوق بشر اسلامی دنیا با مفاهیمی آشنا شد که پیش از آن چیزی از آن را توسط مدعیان حقوق بشر مشاهده نکرده بودند.
بزرگترین شکست آمریکا به روایت آمار

بزرگترین شکست آمریکا به روایت آمار

امروز سالروز شروع رسمی جنگ ویتنام است که در آن سال ها آمریکا به تعبیر همه کارشناسان در باتلاق ویتنام فرو رفته بود. نگاهی به سرنوشت این جنگ تمام عیار به ما کمک می کند تا با مناسبات نظامی آمریکا بیشتر آشنا شویم. یکی از این مناسبات بر طبل تو خالی قدرت نظامی زدن است.
جایگاه ایران در بحران جهانی تغییر اقلیم

جایگاه ایران در بحران جهانی تغییر اقلیم

بحث تغییرات اقلیمی در کشور عزیزمان ایران، این روزها بیش از پیش مهم به نظر می رسد. چرا که اگر سابق بر این، تغییر اقلیم، تنها هشداری از سر احساس خطر بود، امروز با پوست و گوشتمان حس می شود.