دوشنبه, 30 مهر 1397 :: Monday, 22 October 2018
 
بایدها و نبایدهای تجارت در روز ملی صادرات

بایدها و نبایدهای تجارت در روز ملی صادرات

از سال 1376  بيست و نهم مهر ماه با تصويب شوراي فرهنگ عمومي كشور، به عنوان روز ملي صادرات تعيين گرديد تا بيانگر عزم و اراده ملي در مجموعه دولت و مردم براي توسعه صادرات غير نفتي و درنتيجه توسعه اقتصادي كشور باشد. اما این صادرات در شرایط فعلی اقتصادی چه اقتصائاتی دارد؟

"صدام"، "قذافی" و اینک "بن سلمان"

این روزها مواجهه با قتل بی رحمانه وشرم آور خاشقجی توسط ولیعهد جویای قدرت عربستان سعودی، با در نظر گرفتن تمام مصادیق دیکتاتوری که از ابتدای روی کار آمدن وی دیدیم و شنیده ایم در کنار رویت اصلاحات اجتماعی نا متعارف و فریبکارانه این ولیعهد جوان، ناخود آگاه ذهن را به سمت عملکرد سایر دیکتاتورهای عرب و سرنوشت محتومشان می کشاند.
پیاده روی

پیاده روی "اربعین" در لسان بزرگان

به گفته دبیر ستاد اربعین تا امروز 800هزار روادید عراق برای پیاده روی اربعین صادر شده است. یک میلیون و 50هزار نفر هم در سامانه سماح ثبتنام کرده اند. اگر هنوز برای رفتن به این سفر ربانی و پر بار تردید دارید گزارش زیر را بخوانید.
بلوغ قانون در امر

بلوغ قانون در امر "مهریه"

همین قانونی که در جایگاه حمایت از زوجه قرار میگیرد و در صورت مطالبه، وظیفه ی ستاندن مهریه را از زوج به عهده دارد با تدابیر خاصی مانع از آن می شود که زوجه از مهریه با مبالغ نامتعارف سوء استفاده کند.
کودکان گرسنه یمن و روز جهانی غذا

کودکان گرسنه یمن و روز جهانی غذا

امروز روز جهانی غذاست. شاید اولین مفهمومی که از روز جهانی غذا به ذهن مخاطبان برسد نیت نامگذاران آن باشد که احتمالا به گرسنگی زدایی مربوط باشد. طبیعتا چه دیروز و چه امروز عده ای از انسان ها به دلایل مختلف از گرسنگی رنج برده و می برند.
خشت کج پروژه آبروریزی منبعث از جنایتی که جمع نمی شود

خشت کج پروژه "خاشقجی"

انتظار دنیا از مدعیان حقوق بشر این است که رفتار مناسبی را در قبال نخبه کشی عربستان از خود نشان دهند. بلوکه کردن سرمایه هایی که عربستان جنایتکار را از حیث نظامی قدرتمند تر میکند، تحریم های حقوق بشری و مواخذه عاملان ارتکاب این رفتارهای خلاف حقوق بشر، باید اولین اقدامات نهاد های بین المللی و قدرت های مدعی حقوق بشر جهان باشد.
بی بی سی فارسی و بحران نیروی انسانی

بی بی سی فارسی و بحران نیروی انسانی

یکی پس از دیگری نیروهای با سابقه شبکه بی بی سی فارسی در حال کناره گیری هستند و نقل قول های فراوانی درباره آنچه که در حال رخ دادن است انجام پذیرفته که در این گزارش آن ها را بررسی کرده ایم.
خودباوری و امید معلولان ایرانی در جاکارتا

خودباوری و امید معلولان ایرانی در جاکارتا

دیروز، جمعه، ششمین روز از بازی های پاراآسیایی جاکارتا در حالی پایان یافت که ایران با داشتن مجموع 135 مدال (50 طلا، 42 نقره و 43 برنز) و فقط با اختلاف یک مدال نقره کمتر نسبت به کره جنوبی در رده سوم جدول ایستاده.

تمهیدات اربعینی

 چند روز تا شروع پیاده روی اربعین باقی مانده است و همه ی ارگان های مرتبط با تسهیل این پیاده روی برای زائران فعال شده اند و رسانه ها پر است از این اخبار. در این گزارش آخرین خدمات پیش بینی شده برای زوار پیاده روی اربعین و آخرین اخبار در صدر رسانه ها منعکس شده است.
چه کسانی منتظر بسته های حمایتی دولت باشند؟

چه کسانی منتظر بسته های حمایتی دولت باشند؟

بسته های حمایتی دولت با همکاری مجلس در راه سفره های مردم هستند اما هنوز اطلاعات چندان و دقیقی از قبیل زمان پرداخت آن ها و کیفیت و سایر ویژگی هایشان در دسترس نیست. به هرحال تمام آنچه که دولتی ها و مجلسی ها از این بسته های حمایتی گفته اند را در گزارش پیش رو خواهید خواند.
یاران احمدی نژاد، دست به دامان آمریکا برای بازگشت!

یاران احمدی نژاد، دست به دامان آمریکا برای بازگشت!

توئیت عجیب یکی از یاران احمدی‌نژاد با واکنش های کاربران مواجه شد.
بلندترین تونل خاورمیانه در قلب البرز

بلندترین تونل خاورمیانه در قلب البرز

آزادراه مهم تهران شمال که سال هاست پروژه ساخت آن طول کشیده است این روزها در حال تکمیل شدن است. در این گزارش از روند تکمیل فازهای در حال ساخت این آزاد راه و مشخصات کلی آن گفته ایم.
استرداد متهم بزرگ

استرداد متهم بزرگ

قدرت هر کشوری علاوه بر سازوکارهای صحیح داخلی، به میزان ارتباط با سایر کشورها، البته با روابط متقابل، نیز مربوط می شود. پلیس بین الملل جمهوری اسلامی با استعانت از قرار دادهای بین المللی توانستند مدیر سکه ثامن را به کشور بازگرداند.
بازتاب برخورد قاطعانه قوه قضاییه با اخلالگران بازار و مفسدان اقتصادی

بازتاب برخورد قاطعانه قوه قضاییه با اخلالگران بازار و مفسدان اقتصادی

قوه قضاییه به عنوان مرجع رسیدگی به تظلمات عمومی، تشکیل‌دهنده زیربنای اعتماد عمومی محسوب می‌شود و برخورد با مفسدان اقتصادی و بخصوص برگزاری علنی جلسات د
کنار مردم، برای امنیت

کنار مردم، برای امنیت

امنیت امروز سرزمینان مرهون عملکرد قابل تقدیر دستگاه ها و ارگان هایی است که بازوهای اجرایی متعددی دارند. یکی از آن بازو ها سبز کم رنگ پوشان نیروی انتظامی هستند.