• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
پنجشنبه, 27 دى 1397 :: Thursday, 17 January 2019
 
کد خبر: 60795

ناکامی سنای آمریکا در تصویب تحریم‌ها علیه سوریه، روسیه و ایران

ناکامی سنای آمریکا در تصویب تحریم‌ها علیه سوریه، روسیه و ایران
سناتورهای دموکرات به‌خاطر مخالفت با ادامه تعطیلی دولت آمریکا، از تصویب پیش‌نویس قانون پیشنهادی جمهوری‌خواهان که اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه، روسیه و ایران را در نظر گرفته، خودداری کردند.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مجلس سنای کنگره آمریکا شب گذشته برای تصویب پیش‌نویس قانون اعمال تحریم‌هایی علیه کشورهایی که به دولت سوریه کمک می‌کنند، نتوانست رأی لازم را به‌دست آورد.

این سند تحت عنوان «تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه» تنها از سوی کمتر از دوسوم تعداد کلی صد سناتور حاضر در نشست روز سه‌شنبه مورد حمایت قرار گرفت. نمایندگان دموکرات از ابتدا اعلام کرده بودند که از هر پیش‌نویس قانونی که در جهت توقف "تعطیلی دولت آمریکا" نباشد، حمایت نخواهند کرد. در نهایت تنها 56 سناتور از ادامه بررسی این پیش‌نویس حمایت کردند، در حالی که برای تصویب آن نیاز به حداقل 60 رأی مثبت بود. در پایان، "میچ مک‌کانل" رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنا این سند را برای بررسی مجدد به مجلس سنا ارائه داد.

لازم به یادآوری است که بسیاری از سازمان‌های فدرال در ایالات متحده از تاریخ 22 دسامبر سال 2018 به این‌طرف به‌دلیل فقدان بودجه، کار نکرده یا تنها با محدودیت‌های زیادی فعال هستند.

تحریم‌های درنظرگرفته‌شده علیه دولت سوریه و متحدانش؛ روسیه و ایران

پیش‌نویس قانونی که تصویب آن به‌دلیل مخالفت سناتورهای دموکرات، با مانع روبه‌رو شد، در نظر دارد تا شکل قانون مربوط به تحریم‌های مختلف علیه دولت سوریه را تقویت کرده و بر اساس آن رئیس جمهوری آمریکا نمی‌تواند بدون جلب موافقت کنگره، این اقدامات محدودکننده را لغو کند.

علاوه بر این، سند مذکور محدودیت‌هایی را علیه متحدین نزدیک سوریه، یعنی روسیه و ایران، به‌خاطر کمک‌های نظامی و سایر کمک‌ها به دمشق، در نظر گرفته است. این تحریم‌ها به‌طور مرسوم شامل بلوکه شدن حساب‌های مالی افراد حقیقی و حقوقی و خودداری از اعطای روادید ورود به خاک ایالات متحده برای این افراد است. بر اساس این قانون، افراد خارجی که به‌نوعی به‌عنوان پیمانکار نظامی، نیروی مزدور یا شبه‌نظامی و به‌طور آگاهانه در خاک سوریه و در حمایت از دولت سوریه، روسیه یا ایران فعالیت داشته باشند، هم شامل این تحریم‌ها خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.