پنجشنبه, 27 دى 1397 :: Thursday, 17 January 2019
 
کد خبر: 60275

دبیر ستاد حقوق بشر: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار بود

دبیر ستاد حقوق بشر: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار بود
دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه حماسه ۹ دی فتح‌الفتوح امت اسلامی ایران بود گفت: ماهیت توطئه فتنه ۸۸ کودتای تمام عیار علیه نظام اسلامی ایران بود.
پایگاه خبری ریشه

محمد جواد لاریجانی صبح امروز در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مصلای جمعه بوشهر این روز را فتح‌الفتوح دانست و اظهار داشت: حماسه 9 دی روزی است که در آن یکی از توطئه‌های تجاوز علیه نظام اسلامی ایران شکست خورد.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه، با بیان اینکه اقتدار مردم ولایت‌مدار  ایران در حماسه 9 دی سال 1388 نشان داده شد افزود: در حماسه 9 دی سال 1388 ملت ایران عشق و علاقه خود را به ولایت، ارزش‌های انقلاب اسلامی  و تو دهنی به دشمنان و ایادی بیگانه نشان دادند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به ابعاد گوناگون  فتنه سال 1388 خاطر نشان کرد: ماهیت توطئه فتنه 88 کودتای تمام عیار  علیه نظام اسلامی ایران بود چرا که این توطئه هیچ چیز از کودتا کم نداشت.

لاریجانی افزود: حالا که زمان از فتنه سال 1388 گذشته آنانی که در این فتنه سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی کرده بودند پس از کنار فتن پرده‌ها فتنه‌گران و توطئه‌گران مشخص شدند.

وی، با بیان اینکه آمریکا دشمن ایران و انسانیت است خاطر نشان کرد: امپراطور آمریکا که در حال فروپاشی است با همکاری فرانسه، انگلیس، رژیم صهیونیستی و ایادی داخلی ضد انقلاب فتنه 88 را ایجاد کردند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه،  شرکت گسترده مردم بوشهر در مراسم 9 دی امروز را نشان از ولایت‌مداری مردم این دیار دانست و تصریح کرد: مردم انقلابی استان بوشهر که با نام سرداران و انقلابی‌ها همچون رئیسعلی دلواری، شهید نادر مهدوی عجین هستند با حضور گسترده خود در مراسم 9 دی بار دیگر بر تداوم بصیرت افزایی و ولایت مداری تاکید دارند.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه فتنه گران با طراحی آمریکایی‌ها مردم را به خیابان‌ها کشاندند گفت:  توطئه گران به مردم اعلام کردند که  کف خیابان‌ها نتیجه انتخابات که مد نظر ماست مشخص می‌شود و از این طریق قصد ساقط حکومت داشتند.

لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نماد اسلام ناب محمدی(ص) در جهان شناخته شده است تصریح کرد: دشمنان کمر بسته بودند تا با ضربه زدن به نظام اسلامی ایران، اسلام ناب محمدی را خدشه‌دار و شکست خورده اعلام کنند اما این توطئه و تهاجم شکست خورد.

وی، با تاکید بر درس و عبرت گرفتن از فتنه سال 1388 افزود: ما باید از حوادث تاریخی هم درس و هم عبرت بگیریم.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه،  با بیان اینکه آمریکا به سه دلیل در  توطئه 88  از دیدگاه دشمنان شکست خورد گفت: نخست آن که رهبر ایران مرد شجاعی است، نیرو‌های امنیتی توانستند با عناصر ماجراجو برخورد کنند و نترسند و نیروی انتظامی و بسیج شهید داد تا کسی کشته نشود و مردم ایران دارای حس‌گر قوی هستند و فهمیدن بحث تقلب انتخابات الکی است و برای فروپاشی نظام است.

لاریجانی با بیان اینکه فتنه گران سال 88 حرکت‌های داعشی انجام دادند تصریح کرد: کسانی که فتنه سال 88 را طراحی کرده‌اند اکنون در حال طراحی ترفندها و توطئه‌های دیگری هستند.

وی با بیان اینکه در فتنه 88 نخستین چیزی که در حال قربانی شدن بود، دموکراسی بود تصریح کرد: موضوع فتنه این بود که انتخابات و مکانیسم قانونی کنار گذاشته شود.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه توطئه‌گران باید از ملت ایران عذرخواهی کنند تاکید کرد: زمینه عذرخواهی برای سران فتنه 1388 همیشه و اکنون فراهم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.