• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
پنجشنبه, 27 دى 1397 :: Thursday, 17 January 2019
 
کد خبر: 59997

شکنجه و تعرض به فعال زن عربستانی در زندان

پدر یک فعال زن عربستانی از شکنجه و تعرض به دخترش در زندان های رژیم سعودی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

ماموران رژیم سعودی لجین الهذلول فعال زن عربستانی را در ماه مه گذشته به همراه گروهی از فعالان زن بازداشت و آنها را به تماس با طرف های خارجی متهم کردند.

هذلول الهذلول پدر لجین الهذلول در توئیت قابل تامل و کنایه ای از شیوه های شکنجه و تعرض به وی در زندان خبر داد.

الهذلول به طور غیرمستقیم به شرایط دخترش و فریاد کشیدن او در زندان به خاطر اعمال انواع شکنجه و تهدید اشاره کرد و به کنایه نوشت: "حرف های زیادی درباره علل فریاد زدنش شنیده شده است. اما به طور قطع، شوک الکتریکی نشده است و بیش از چهار ماه در انفرادی قرار داده نشده است و به او تعرض نشده است و به تجاوز و بعد از آن قتل تهدید نشده است".

از سوی دیگر، عمر عبدالعزیز الزهرانی فعال مخالف رژیم سعودی ساکن کانادا گفت: مسئولان سعودی به طور مشخص لجین الهذلول را هدف گرفته اند، زیرا او تنها صدای باقی مانده بود که خواهان اعطای حقوق به زنان و آزادی بازداشت شدگان بود.

الزهرانی خاطرنشان کرد: الهذلول از خانواده ای ثروتمند است و خواسته هایش شخصی نیست. او در گذشته نیز دوباره به همین دلیل بازداشت شد.

برخی گزارش ها پیشتر حکایت از آن داشت که سعود القحطانی مشاور سابق درباره پادشاهی رژیم سعودی بر شکنجه، تعرض و تهدید فعالان زن به تجاوز نظارت داشته است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.