• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
سه شنبه, 2 بهمن 1397 :: Tuesday, 22 January 2019
 
کد خبر: 52628

جدایی بیش از ۲۵۰۰ کودک از والدینشان در مرز‌های آمریکا

جدایی بیش از ۲۵۰۰ کودک از والدینشان در مرز‌های آمریکا
جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی دادگاه آمریکا نشان می‌دهد که دولت ترامپ بیش از ۲۵۰۰ کودک ۵ تا ۱۷ سال را از والدینشان در مرز‌های آمریکا جدا کرده است.  
پایگاه خبری ریشه

جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی دادگاه آمریکا نشان می‌دهد که دولت ترامپ بیش از ۲۵۰۰ کودک ۵ تا ۱۷ سال را از والدینشان در مرز‌های آمریکا جدا کرده است.

بر اساس اطلاعات این پرونده دادگاهی، ۲۵۵۱ کودک در حال حاضر در بازداشت وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا قرار دارند که تمامی آن‌ها از والدین خود در مرز‌های آمریکا در حین ورود غیرقانونی به این کشور جدا شده‌اند.

با این وجود وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا می‌گوید که این کودکان را به والدینشان باز نخواهد گرداند و توان انجام چنین کاری را نیز ندارد.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بازگرداندن این کودکان به افرادی که در مرز‌های آمریکا همراه آنان بوده‌اند هدف ما نبوده و نباید باشد، زیرا تعدادی از این افراد والدین این کودکان نیستند و خطراتی برای کودکان ایجاد خواهند کرد.

پیش از این «دانا سابرو»، قاضی فدرال دادگاه سن‌دیگوبا صدور حکمی، دولت آمریکا را ملزم به بازگرداندن این کودکان به والدینشان تا روز ۲۶ جولای کرده است.

این حکم در پرونده مربوط به شکایت «اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا» از جدایی خانواده‌ها در مرز‌های آمریکا صادر شد.

وکلای دولت ترامپ اعلام کرده‌اند که به دلیل تأخیر در تأیید روابط خویشاوندی، تا موعد مشخص شده قادر به رساندن این کودکان به خانواده‌هایشان نخواهند بود، اما سابرو از تمدید مهلت تعیین شده خودداری کرده است.

ماه آوریل دولت ترامپ سیاست «تحمل صفر» را در مرز‌های آمریکا اجرایی کرد که بر اساس آماری که وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر کرده، از روز ۱۹ آوریل تا ۳۱ می، ۱۹۵۵ کودک از والدین خود در نقاط مرزی آمریکا جدا شده‌اند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.