• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
سه شنبه, 2 بهمن 1397 :: Tuesday, 22 January 2019
 
کد خبر: 51274

ظلمی که آمریکا در حق کودکان مهاجران روا می‌دارد

ظلمی که آمریکا در حق کودکان مهاجران روا می‌دارد
پایگاه اینترنتی تایمز یونین سیاست‌های مهاجرتی ظالمانه دونالد ترامپ را جنایتی علیه کودکان عنوان کرد.
پایگاه خبری ریشه

پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز یونین در گزارشی نوشت: آیا حزب «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در برابر او می‌ایستد یا از سیاست‌های ظالمانه اش درباره مهاجران حمایت می‌کند؟

«جف سشنز» دادستان کل آمریکا چندی پیش اعلام کرد آمریکا با مهاجران به شدت برخورد خواهد کرد و هیچگونه مدارایی در کار نخواهد بود. به دنبال اجرای سیاست ضدمهاجرتی جدید آمریکا پس از اینکه مهاجران از مرز این کشور عبور می‌کنند، بازداشت می‌شوند و فرزندانشان از آن‌ها جدا می‌شوند. برخی از این مهاجران پناهجویانی هستند که صادقانه به دنبال پناهگاهی به آمریکا می‌روند. اما ترامپ همچنان از مهاجران متنفر است و سیاست‌های ظالمانه‌ای را برای برخورد با آن‌ها در پیش می‌گیرد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل سه شنبه گذشته از آمریکا خواست اجرای سیاست‌های ضد مهاجرتی اش را پایان دهد. آماری که مرکز حفاظت مرزی و گمرک آمریکا به کمیته قضایی سنا ارائه داده نشان می‌دهد سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ باعث جدا شدن ۶۵۸ کودک از والدینشان در یک دوره دو هفته‌ای در ماه مه شده است.

تایمز یونین: سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ جنایتی علیه کودکان است

خانواده‌های مهاجر و کودکانشان معمولاً در بازداشتگاه‌هایی نگهداری می‌شوند که چندین کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند و حتی اگر خانواده‌ها از زندان آزاد شوند برای پیدا کردن فرزندانشان با مشکل مواجه می‌شوند.

اگر کسی به حقوق بشر و آنچه در اسناد سازمان ملل آمده است اعتقاد داشته باشد با ظلمی که آمریکا در حق کودکان روا می‌دارد مخالفت می‌کند. مردم آمریکا نباید سکوت کنند و اجازه دهند دولتشان از کودکان سوء استفاده کند.

اگر به یاد داشته باشید ترامپ وعده داده بود با کسانی که مرتکب جنایات جدی شوند، مقابله می‌کند. اما در واقعیت چنین اتفاقی نیفتاده است و وزارت دادگستری و نهاد‌های مهاجرتی طبقه کارگر بی خطر را هدف گرفته اند. برای مثال هفته گذشته یک پیک پیتزا که یک تکه «پای» را روی یکی از تجهیزات نظامی در بروکلین ریخت بازداشت شد.

سناتور‌های دموکرات آمریکا باید با تصمیم ترامپ برای جدا کردن خانواده‌ها از فرزندانشان مقابله کنند. اما بیایید منطقی باشیم: دموکرات‌ها هم در مجلس نمایندگان و هم در مجلس سنا در اقلیت هستند و ترامپ به نظر آن‌ها اهمیتی نمی‌دهد. اما ممکن است به نظرات هم حزبی‌های خود اهمیت بدهد. جمهوری خواهان با سکوت درباره سیاست‌های مهاجرتی ترامپ دقیقاً به اندازه او افراطی، شرم آور و در این اقدامات همدست هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.