• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
سه شنبه, 2 بهمن 1397 :: Tuesday, 22 January 2019
 
کد خبر: 50209

جذابیت حضور در نقش زنی قدرتمند به نام آیلار

جذابیت حضور در نقش زنی قدرتمند به نام آیلار
بازیگر سریال «ایراندخت» گفت: ایفای این نقش برای من خیلی جذاب بود چرا که خودم زن‌های قدرتمند و فعال در جامعه را خیلی دوست دارم و همیشه از اینکه زن را قشر ضعیفی در جامعه می‌نامیدند اذیت می‌شدم.
پایگاه خبری ریشه

«آرزو نبوت» بازیگر نقش آیلار در سریال «ایراندخت» به کارگردانی محمدرضا ورزی درباره حضور خود در این سریال گفت: قبل از «ایراندخت» سریال «ستارخان» را داشتیم که زیر مجموعه «ایراندخت» بود و قبلتر در سریال نوروزی «علی البدل» و دو تله فیلم ایفای نقش کرده بودم.

 

وی در ادامه بیان داشت: حدود سیزده سال است که به طور حرفه‌ای در زمینه تئاتر فعال هستم و با گروه‌های مختلفی کار می‌کنم. آخرین کار نمایشی‌ام «هام» بود که اتفاقا آقای ورزی همانجا مرا دیدند و برای بازی در سریال «ایراندخت» دعوتم کردند. این روزها نیز مشغول تمرین دو تئاتر هستم که بزودی روی صحنه می‌رود.

 

 

 

 

این بازیگر درباره حضور در کارهای تاریخی نیز گفت: حضور در کارهای تاریخی به شدت سخت‌تر از کارهای رئال و واقعی است و بازی بازیگر هم به همین ترتیب، چراکه هم باید معلومات بیشتری درباره زمانی که می‌خواهی در آن برهه نقش را ایفا کنی داشته باشی و هم باید خودت را به جای شخصیتی بگذاری که شاید هیچ آشنایی با او نداشتی و حالا زمان،‌مکان، نوع گویش و لباس و ... او با من فرق می‌کند.

 

وی با اشاره به لذت‌هایی که در کارهای تاریخی وجود دارد، گفت: بازی در سریال‌های تاریخی علاوه بر سختی‌ها، لذت‌هایی هم دارد که باعث شده من این ژانر را دوست داشته باشم و با بازی در «ایراندخت» واقعا لذت بردم.

 

نبوت ضمن بیان کمک‌های کارگردان برای هر چه بهتر شدن سریال، بیان داشت: از آنجایی که من با این فضاها آشنایی نداشتم آقای ورزی مرا خیلی کمک کردند و با معلومات زیادی که در زمینه تاریخ دارند کار ما را آسان‌تر کردند.

 

این بازیگر ادامه داد: شخصیت آیلار از جمله شخصیت‌های تاریخی است که ما به ازای بیرونی داشته و در سپاه ستارخان فعالیت می‌کرده است و همیشه با لباس مردانه ظاهر می‌شده تا زمانیکه زخمی می‌شود و حین مداوا توسط دکتر همه متوجه زن بودن او می‌شوند و بعد از این ماجرا به اصرار ستارخان را راضی می‌کند تا در سپاهش بماند.

 

 

 

 

وی درباره جذابیت‌هایی که ایفای نقش آیلار داشت، افزود: ایفای این نقش برای من خیلی جذاب بود چرا که خودم زن‌های قدرتمند و فعال در جامعه را خیلی دوست دارم و همیشه از اینکه زن را قشر ضعیفی در جامعه می‌نامیدند اذیت می‌شدم. حضور در نقش آیلار این موقعیت را برای من ایجاد کرد که بگویم اینطور هم نیست، زن‌ها بسیار قدرتمند هستند و این از قدیم بوده و تا آینده هم ادامه دارد.

 

نبوت درباره اینکه آیا شما به خاطر فیزیک ظاهری‌تان برای این نقش انتخاب شدید، بیان داشت: بله دقیقا همین طور است. من در نمایش «هام» که آقای ورزی از من دیدند نقش ملکه جن‌ها را بازی می‌کردم و آنجا حرکت‌های ورزشی بسیاری داشتم. ورزی بعد از آن کار به من گفت تو به راحتی می‌توانی سوارکاری کنی، اسلحه سنگین در دست بگیری و در کل استایلت با نقش هماهنگ است.

 

وی ادامه داد: همین شد که جزو اولین نفراتی بودم که با سریال قرارداد بستم و خداراشکر هم ورزی هم از انتخابش راضی بود و هم اینکه از مردم بازخوردهای خوبی دریافت کردم. خیلی خوشحالم که مردم این شخصیت را دوست داشتند و خستگی در تنم نماند و در نظرسنجی شبکه یک به عنوان یکی از بهترین‌ بازیگرهای سریال انتخاب شدم.

 

بازیگر سریال «ستارخان» ضمن بیان اینکه قبل از حضور در این سریال به تاریخ علاقه‌ای نداشتم، گفت: اهل تاریخ و سیاست نیستم، اما بعد از پیشنهاد «ایراندخت» و به پیشنهاد آقای ورزی درباره دوران مشروطه مطالعه کرده و فیلم دیدم و آقای ورزی و سعید نیکپور نیز اطلاعات خوبی را در اختیارم قرار دادند.

 

 

 

 

وی با اشاره به سختی‌های بازی در این سریال، نیز گفت: حدود 5 ماه مشغول بازی در این سریال بودم و از جایی به بعد یکی از دست‌هایم در بازی قطع شد و ادامه راه و بازی کردن با یک دست برایم سخت بود. در کل بچه‌های تئاتری صبورتر از بچه‌های تصویری هستند و این را آقای ورزی هم در پایان کار گفت که نبوت از بازیگرانی بود که یک بار هم غر نزد. بچه‌های تئاتری با این شیوه و سختی بار آمدند و راحت‌تر می‌توانند مشکل‌ها را تحمل کنند.

 

نبوت در همین زمینه بیان داشت: من بازیگر نقش‌های سخت هستم و نقش‌های راحت را اصلا انتخاب نمی‌کنم و نقش‌های پر چالش را می‌پسندم که بتوانم با آنها کلنجار بروم و نقش‌های رئال طور و تکراری را دوست ندارم. دلم می‌خواهد با بازی در کارها شخصیتی جدید کشف کنم. نقش پریوش در سریال «علی البدل» نقطه مقابل خودم و پر از چالش بود. آیلار هم سوارکاری، تیراندازی، جنگ و داستان‌های عاشقانه را در کنار هم داشت که برایم لذت بخش بود.

 

بازیگر سریال «علی البدل» با اشاره به پیشنهادهایش بعد از «ایراندخت» گفت: در این مدت پیشنهادهای زیادی در زمینه کارهای تصویری داشتم، اما ورود به سینما کمی مشکل است و کارگردان‌های سینمایی قدرت ریسک پذیری ندارند تا از بازیگران جدید در آثارشان استفاده کنند. ای کاش کارگردان‌های سینما مثل ورزی، مقدم و تنابنده تئاتر ببینند و از چهره‌های جدید و بچه‌های مستعد تئاتری در کارهایشان استفاده کنند.

 

وی با اشاره به جذابیتی که مدیوم تلویزیون نسبت به تئاتر دارد، ‌نیز گفت: هیچ وقت دغدغه ورود به دنیای تصویر را نداشتم که البته فکر می‌کنم اشتباه می‌کردم و ای کاش زودتر وارد دنیای تصویر می‌شدم، در حال حاضر تلویزیون را دوست دارم و بعد از دومین تجربه به این مدیوم علاقه‌مند شدم. اوضاع آثار تلویزیونی زیاد خوب نیست و من بیشتر کارهایی که دوستانم در آنها بازی کردند را می‌بینم.

 

بازیگر سریال «ایراندخت» ادامه داد: یادم است اوایل قرار بود در سریال «علی البدل» فقط در سه قسمت بازی کنم، اما از آنجایی که تنابنده قسمت به قسمت می‌نوشت، با دیدن بازی من مشتاق شد که حضورم را در سریال بیشتر کند که تا پایان کار همراه سریال بودم.  

 

این بازیگر درباره همکاری خود با سیروس مقدم نیز بیان داشت: هنوز معلوم نیست که آقای مقدم می‌خواهد چه کاری را شروع کند و اگر نقشی برایم باشد حتما می‌پذیرم. برای «پایتخت 5» هم صحبت کرده بودیم، اما نقشی برای من نبود. برای نقش زن داعشی هم به دنبال فردی کوچکتر از من بودند که به زبان انگلیسی هم مسلط باشد و برای همین نتوانستم در آن کار حضور داشته باشم. اما به امید خدا حتما در کار بعدی آقای ورزی حضور دارم.  

 

سریال «ایراندخت» به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه کنندگی مصطفی شریفی هر شب از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.