• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
سه شنبه, 2 بهمن 1397 :: Tuesday, 22 January 2019
 
کد خبر: 49685

عربستان تنها مرکز تامین خون در یمن را ویران کرد

عربستان تنها مرکز تامین خون در یمن را ویران کرد
یک عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن تاکید کرد که حضور مردم در تشییع پیکر "صالح الصماد" باوجود بمباران مناطق پیرامونی محل تشییع، نشان دهنده اقتدار و عزتمندی ملت یمن است.
پایگاه خبری ریشه

"یوسف مجمل الحاضری" عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم مراسم تشیع پیکر "صالح الصماد" رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن را نشان عزتمندی و اقتدار ملت یمن دانست و گفت: دشمن ما در ابتدای جنگ شناخت کاملی از مردم یمن نداشت و این شناخت با گذشت زمان بیشتر شد و درک کرد که گزارش‌های سیاستمداران مزدور یمنی مبنی بر مزدور بودن ملت یمن و چشم داشتن قبایل این کشور به کمک‌های مالی سفارت‌خانه‌های خارجی، دروغی بیش نبوده است. می‌توان گفت با گذشت بیش از هزار روز از جنگ شناخت سعودی‌ها از مردم یمن نیز کامل تر شد.

وی ادامه داد: امروز سعودی‌ها درک کرده‌اند که مردم یمن عزتمند، قدرتمند و شرافتمند هستند که هرگر در مقابل کسی تسلیم نمی‌شوند، حادثه ترور "صالح الصماد" رئیس جمهوری که ملت یمن ده‌ها سال بود به دنبال شخصیت عزتمند و با قدرتی چون او می‌گشتند،هزاران یمنی را از شهرهای مختلف برای تشییع پیکر او به صنعا کشاند.

الحاضری در همین خصوص توضیح داد: خیل عظیم جمعیت با وجود  بمباران سنگین صنعا که از شب قبل از مراسم تشییع آغاز شده بود و بمباران حاشیه میدان "السبعین" که تشییع پیکر شهدا در آنجا صورت گرفت به صنعا آمدند و در این مراسم شرکت کردند. تمام اقدامات دشمن سعودی برای ترساندن مردم و ممانعت از حضورشان در مراسم تشییع بی نتیجه ماند و مشاهده کردیم که یمنی‌ها از بمباران پی در پی مناطق نزدیک به مراسم تشییع هیچ هراسی نداشتند.

وی افزود: نکته اینجاست که ما در خصوص افراد غیر نظامی سخن می‌گوییم و حاضران از مجاهدان نبودند، زیرا مجاهدان در میدان‌های نبرد هستند، اگر یک فرد غیرنظامی یمنی اینگونه با بمباران و حملات هوایی برخورد می‌کند و ترسی به دل راه نمی‌دهد پس مجاهدان در میدان نبرد چگونه خواهند بود؟ دشمن این مسائل را بررسی می‌کند و متوجه می‌شود که با چه ملتی می‌جنگد.

این کارشناس یمنی با تاکید بر سرخوردگی سعودی‌ها گفت: برخورد دشمن با مراسم تشییع شهید "صالح الصماد" نشان دهنده ناامیدی و یأس شدید دشمن و برخود احساسی با این مسئله بود زیرا می‌دانست که اقداماتش نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت، اما از سر خشم اقدام به بمباران صنعا کردند.

    وی خاطر نشان کرد: سعودی‌ها قصد داشتند با بمباران مناطق اطراف محل تشییع، مردم را پراکنده کنند زیرا گمان می‌کردند که صدای انفجارها می‌تواند یمنی‌ها را بترساند. دشمن متاسفانه بیمارستان "سبعین" در حاشیه میدان سبعین را هدف قرار داده است و این بیمارستان تنها پژوهشگاه خون یمن است. تمام مراکز درمانی یمن برای تهیه خون و پلاسما و فراورده های خونی به این مرکز که هم اکنون به طور کامل ویران شده است وابسته هستند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.