• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
شنبه, 29 دى 1397 :: Saturday, 19 January 2019
 
کد خبر: 48931

قطع ناگهانی تلفن 500 روستای محروم و دورافتاده کشور

قطع ناگهانی تلفن 500 روستای محروم و دورافتاده کشور
به گفته این مقام آگاه، بیشتر روستاهایی که طی روزهای گذشته دچار چنین مشکلی شده اند، در استان‌ های محروم و مناطقی هستند که امکان کشیدن خطوط تلفن ثابت وجود ندارد و شامل استان‌ هایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه می شود و دسترسی به این تلفن، به دلایل مختلف برای آنها حیاتی و ضروری است.
پایگاه خبری ریشه

یکی از دستاوردهای مهم کشور در دهه های پس از انقلاب، تلاش موفق برای استفاده آحاد جامعه –حتی مناطق دور افتاده و محروم- از خدمات مختلف همچون سرویس های مخابراتی است که اگرچه که صرفه اقتصادی برای دولت و شرکت های مخابراتی ندارد، اما به دلیل مختلف همچنان در دستور کار قرار داشته و انجام می شود.

البته طی سالهای اخیر، ارائه این خدمات که اصطلاحا USO نامیده می شود با نظارت و بررسی های دقیق تر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شکل بهتر و روان تری به خود گرفته است و از مشارکت بخش غیردولتی، با هدف ایجاد رقابت و تسهیل دسترسی روستاییان به این خدمات استفاده می شود.

اما بررسی ها نشان می دهد چند روزی است بخش قابل توجهی از روستاییانی که توانسته بودند از خدمات مناسب USO استفاده کنند، فعلا قادر به انجام این کار و برقراری ارتباط نیستند و یکی از اصلی ترین شرکت هایی که خدمات تلفن ثابت را به روستاهای محروم و دور افتاده عرضه می کرد، فعلا امکان تداوم ارائه خدمت را ندارد.

یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات با تایید این موضوع،اعلام کرد که شرکت کوه نور به عنوان یکی از پیمانکاران معتبر و خوشنام در حوزه ارائه خدمات تلفن روستایی، با مشکلاتی در زمینه تامین خدمات ماهواره ای خود مواجه شده که بررسی های اولیه نشان می دهد این مشکل ناشی از خدمات دریافتی از شرکت فن آوا است و قرار شده به زودی، مرتفع شود.

جستجوهای اینترنتی نیز حکایت از آن دارد که شرکت فن آوا متشکل از زیرمجموعه های مختلفی است که یکی از مهمترین آنها، شرکت فن آوا ماهواره است که از سال 1382 با هدف برقراری و ايجاد سهولت در ارتباطات ماهواره‌ ای و ارائه خدمات وابسته، شروع به فعاليت کرده و علاوه بر ارائه خدمات بانکداری بر بستر مخابرات ماهواره ای، تامین کننده بخش مهمی از زیرساخت مخابرات روستایی (USO) است.

به گفته این مقام آگاه، بیشتر روستاهایی که طی روزهای گذشته دچار چنین مشکلی شده اند، در استان‌ های محروم و مناطقی هستند که امکان کشیدن خطوط تلفن ثابت وجود ندارد و شامل استان‌ هایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه، می شود و دسترسی به این تلفن، به دلایل مختلف برای آنها حیاتی و ضروری است.
وی در پاسخ به این سوال که تعداد روستاهایی که هم اکنون درگیر این مشکل هستند، به چه میزان بوده، اظهار داشت که برآورد اولیه حاکی از آن است که این رقم، بالغ بر 500 روستا تخمین زده می شود اما تعداد دقیق روستاهای دارای مشکل، به زودی مشخص خواهد شد.

منبع :صبحانه با خبر

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.