دوشنبه, 26 آذر 1397 :: Monday, 17 December 2018
 
کد خبر: 47640

پلیس از ابراز شادی سالم و قانونمند حمایت می کند

پلیس از ابراز شادی سالم و قانونمند حمایت می کند
 معاون اجرایی پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس با اصل برپایی مراسم و آیین سنتی مشکلی ندارد، گفت: سیاست کلی پلیس در چهارشنبه آخر سال تکیه بر رویکرد اجتماعی است و از ابراز شادی سالم و قانونمند، توسعه نشاط اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی حمایت می کند.
پایگاه خبری ریشه

سرهنگ علی هاشمی، برنامه های پلیس برای چهارشنبه آخر سال را شامل دو رویکرد پیشگیرانه و مقابله ای اعلام کرد و استفاده از مشارکت مردم و همکاری دستگاه های مختلف برای برپایی این روز به صورت ایمن و سالم را یکی از اقدامات ایجابی پلیس دانست.
هاشمی به اهمیت نقش آموزش همگانی و رسانه ها تاکید کرد و افزود: در رسانه ملی، مکتوب، شنیداری و فضای مجازی جریان سازی های خوبی از سوی پلیس برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی انجام شده است تا آسیب های چهارشنبه آخر سال کاهش یابد.
وی اضافه کرد: «قرارگاه امام علی (ع)» صدور دستورالعمل ها، آیین نامه ها، روش ها، تبیین مخاطرات، تشدید مقابله با توزیع و خرید و فروش و عرضه مواد محترقه و پرخطر را تدارک دیده است.
معاون پلیس پیشگیری ناجا درباره اقدامات انتظامی و مقابله ای پلیس گفت: با وجود همه تلاش ها و اقدامات ایجابی، به دلیل جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی باید برخوردهای قانونی با هنجارشکنان انجام شود.
معاون پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: افرادی که در سال های گذشته رفتارهای پرخطر داشتند، مهمان پلیس می شوند با هماهنگی مراجع قضایی مهمان پلیس می شوند و توسط پلیس مورد ارشاد و راهنمایی قرار می گیرند تا چالش جدیدی برای خود و امنیت شهروندان ایجاد نکنند همچنین پلیس با هر نوع تجمع و اقدامی که برای شهروندان نگرانی ایجاد کند و نظم و امنیت جامعه را به مخاطره بیاندازد، برخورد می کند.
وی اضافه کرد: اعمال قانون و برخورد با جرائم مشهود از دیگر اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال است و خودروها و موتورسیکلت های متخلف و هنجارشکن در ایام چهارشنبه آخر سال، با هماهنگی مراجع قضایی تا پایان تعطیلات نوروزی در توقفگاه ها توقیف می شوند.
هاشمی به استقرار و توزیع مناسب در مراکز جمعیتی اشاره کرد و افزود: واحدهای پیاده، موتوری و خودرویی پلیس در مکان های مختلف مستقر می شوند و معمولا نیروهای پلیس و امداد برای امدادخواهی مطلوب، مشارکت و هم پوشانی دارند.
معاون پلیس پیشگیری ناجا تاکید کرد: آنچه می تواند مخاطرات و خسارت های جانی و مالی برپایی آیین چهارشنبه آخر سال را به حداقل رساند، نظارت والدین است و تکیه پلیس این است که این مراسم با رعایت قالب های ایمنی و امنیت در محله ها با نظارت بزرگترها انجام شود.
هاشمی خاطرنشان کرد: کاری کنیم تا چهارشنبه آخر سال، همانگونه که پیشتر جشن سنتی شاد توام با نشاط و خاطرات خوب بود، اجرا شود و مردم از این ظرفیت برای تقویت نشاط، ایجاد هیجان های مثبت، همدلی و همراهی استفاده کنند.
هاشمی با اشاره به حوادث تلخ امسال گفت: امسال با توجه به حوادث تلخی چون زلزله کرمانشاه، حادثه کشتی سانچی، حادثه هواپیمای یاسوج باید در نظر گرفت که این هموطنان عید خوبی ندارند بنابراین مردم به جای اینکه منابع کشور پودر شود و هدر رود، مدیریت کنند و منابعی که صرف ترقه و مواد محترقه خطرناک می شود، بسته های مایحتاج نوروزی برای هموطنان کرمانشاه و آسیب دیده تهیه کنند.
وی یادآور شد: راه اندازی کمپین های مناسب، جریان سازی فکری، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای پیشگیری از اتلاف منابع و خسارات مالی و جانی ضروری است تا بخشی از تخلیه افراطی هیجانات به جایی سرازیر شود که نیاز اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه است و بهتر است منابع را جایی ببرند که باعث تقویت سرمایه اجتماعی، هم افزایی و همدلی می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.