دوشنبه, 26 آذر 1397 :: Monday, 17 December 2018
 
کد خبر: 47612

تاکسیرانی به جای مقابله با تاکسی های اینترنتی باید به فناوری مجهز شود

 تاکسیرانی به جای مقابله با تاکسی های اینترنتی باید به فناوری مجهز شود
معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: اتحادیه تاکسیرانی نمی تواند با مسائلی مانند تاکسی‌های اینترنتی مقابله کند، بلکه باید آماده شود از بین دستاوردهای جدید در حوزه حمل و نقل استفاده کند و برای استفاده از این سیستم آماده شود.
پایگاه خبری ریشه

محمد افشانی روز دوشنبه در سی و سومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور افزود: این منطقی نیست که با پیشرفت ها و دستاوردهای جدید مقابله کنیم،بلکه باید خودمان را همراه کنیم و توان خودمان را به روز کنیم.
وی ادامه داد: یکی از دلایل مهم در زمینه استفاده از تاکسی های اینترنتی افزایش سرعت زمان دسترسی به تاکسی، کاهش هزینه و رفاه بیشتر است که مردم را به سوی خود جذب می کند.
افشانی یادآور شد: در زمینه استفاده از سیستم های نوین و همین طور تاکسی‌های اینترنتی سودجویانی در این میان هستند که کار را خراب می کنند.
وی تاکید کرد: اینکه بگوییم در شهرها مانع فعالیت تاکسی های اینترنتی شویم ممکن نیست، زیرا با آمدن این نوع تاکسی ها هزینه حمل و نقل شهری نصف شده است و محال است که به مصرف‌کننده این مطلب را بگوییم.
افشانی تاکید کرد: طبقات ضعیف به صورت گسترده از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و همچنین بخش دیگری از انسان های فرهیخته که نگران منابع کشور و همین طور به فکر کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک هستند نیز از استفاده کنندگان از خدمات حمل و نقل عمومی محسوب می‌شوند اما در عین حال گسترده ترین افراد که از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده می کنند همچنان اقشار ضعیف و کم درآمد هستند بنابراین گسترش و توسعه حمل و نقل عمومی توسعه عدالت اجتماعی است.
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: نوسازی ناوگان تاکسیرانی به بهبود وضعیت شهری کمک می کند و مهمترین آن کاهش آلودگی هوا و همچنین کاهش مصرف سوخت است.
وی با اشاره به اینکه در توسعه پایدار باید پاسخگوی نیاز امروز بدون فدا کردن منابع برای نسل های آینده باشیم تاکید کرد: نوسازی ناوگان تاکسیرانی و ساماندهی آن با استفاده از ابزارهای نوین یکی از بهترین روش‌ها در این خصوص خواهد بود .
معاون وزیر کشور خطاب به تاکسی‌داران تاکید کرد: اینکه تظاهرات کنید و این سرویس دهی را تعطیل کنید ممکن نیست.
وی بابیان اینکه طرح نوسازی تاکسیرانی از طرح های موفق بوده است و کمک زیادی به مردم و همین طور کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف بنزین و خواهد کرد تاکید کرد: سال جدید از اولویت های مهم کاری ما در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها مدیریت پسماند، بهبود حمل و نقل عمومی و بافت‌های فرسوده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.