• ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

    مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
شنبه, 29 دى 1397 :: Saturday, 19 January 2019
 
کد خبر: 46000

هیچ نظام قضایی عادلانه‌ای در بحرین وجود ندارد

هیچ نظام قضایی عادلانه‌ای در بحرین وجود ندارد
اسپوتنیک به نقل از یک کارشناس حقوق بشری مستقر در واشنگتن نوشت نظام قضایی مستقلی در بحرین وجود ندارد.
پایگاه خبری ریشه

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک کارشناس حقوق بشر مستقر در واشنگتن نوشت هیچ نظام قضایی مستقلی در بحرین وجود ندارد و احکام دادگاه های این کشور غالبا غیرعادلانه است.

«مصطفی آخوند» مدیر اجرایی گروه ناظر حقوق بشر در واشنگتن دی سی، اعلام کرد نظام دادگاه عمومی، و مستقلی در بحرین وجود ندارد. وی گفت متاسفانه هیچ گونه سیستم قضایی قانونمندی در بحرین نیست.

این کارشناس حقوق بشر گفت :«حکومت بحرین برای توجیه این دادگاه ها مجبور است عوامل بیگانه را متهم سازد. اگر ایران قصد دخالت در بحرین و ارسال سلاح را داشت، به راحتی این کار را انجام می‌داد.»

اسپوتنیک به نقل از «جان کریاکوف» که دو سال در سفارت آمریکا در بحرین کار می کرد نیز نوشت:«بیشتر مسلمانان شیعه در بحرین دارای ملیت بحرینی هستند و در منزل نیز عربی صحبت می کنند نه انگلیسی؛ در حالی که حاکمیت این کشور آنان را به پیروی از حکومت ایران متهم می کند. این عادلانه نیست و نقض حقوق بشر است.»

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.