•  قتل آرام زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین

    قتل آرام زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین

    فعالان حقوقی و فعالان شبکه های اجتماعی بحرین طی روزهای گذشته با ابراز نگرانی شدید از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان مرکزی بحرین "جو" از وخامت اوضاع این زندانیان در بازداشت خبر میدهند.
شنبه, 30 تير 1397 :: Saturday, 21 July 2018
 
کد خبر: 24178

شورشیان سوریه یک کودک را سر بریدند

نیروهای ارتش آزاد سوریه یک کودک فلسطینی را به اتهام جنگیدن در کنار ارتش سوریه در شمال حلب سر بریدند.
پایگاه خبری ریشه

به گزارش شبکه خبری المیادین، رسانه‌ها و پایگاه‌های ارتباط اجتماعی تصاویر و ویدیویی را منتشر کردند که در آن شورشیان عضو گروه "نور الدین الزنکی" وابسته به ارتش آزاد سوریه در حال سر بریدن یک کودک ۱۱ ساله فلسطینی هستند.

به گفته منابع، این کودک به عضویت در گردان فلسطینی القدس که در اردوگاه آوارگان فلسطینی در حندرات می‌جنگد، متهم شده است. این گردان در کنار ارتش سوریه در شهر حلب و به ویژه در اطراف اردوگاه حندرات می‌جنگد.

در پی این جنایت، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، اگر گزارشات در خصوص سر بریدن یک فلسطینی توسط مخالفان سوری تایید شود، واشنگتن در وابستگی و حمایتش از مخالفان سوری تجدیدنظر می‌کند و اگر این فیلم‌های هولناک حقیقت داشته باشند مخالفان سوری عواقب این اقدام را خواهند دید.

به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: اگر بتوانیم حقیقت موضوع و دست داشتن گروه "الزنکی" در این رویداد هولناک را ثابت کنیم، هرگونه کمک یا همکاری‌مان را با مخالفان سوری متوقف خواهیم کرد.

با این حال تونر اعلام نکرد که اگر مشخص شود مخالفان سوری در سر بریدن این پسر فلسطینی دست داشته‌اند با چه عواقبی رو به رو خواهند شد.

وی گفت: نمی‌توانم با جزئیات بگویم که این عواقب چه خواهند بود اما قطعا باعث توقف همکاری‌ها یا وابستگی‌ها به این گروه و تجدیدنظر در همکاری‌ها با آن‌ها خواهد شد.

این واکنش واشنگتن به دو فیلم منتشر شده روز سه شنبه در فضای مجازی است که نشان می‌دهند پنج شبه نظامی از جنبش "نورالدین الزنکی" ابتدا این پسر فلسطینی را مورد تمسخر قرار داده و سپس سرش را از بدنش جدا می‌کنند.

ظاهرا یکی از شبه نظامیان این جنبش این پسر را از موهایش گرفته و وی را به طرف سطح مسطح وانت هل می‌دهد. سپس سر این پسر را با چاقو می‌برد. پس از این اقدام سر بریده شده این پسر را بالای سر می‌گیرد و فریاد شادی سر می‌دهد.

در یکی از این فیلم‌ها گفته می‌شود که این پسر فلسطینی یکی از اعضای گردان القدس است که یک گروه شبه نظامی فلسطینی حامی دولت محسوب می‌شود که در حال حاضر در نزدیکی شهر حلب سوریه فعالیت دارد.

ظاهرا این کشتار در اردوگاه حندرات واقع در شمال حلب رخ داده است. این مکان به میزبانی از کمپ غیررسمی آوارگان فلسطینی موسوم به "عین التل" معروف است.

این درحالی است که فرمانده کل جنبش "نورالدین الزنکی" ضمن محکوم کردن این کشتار گفت: این خشونت بیانگر موضع و نگرش کلی این جنبش نیست بلکه خطای فردی محسوب می‌شود.

به این ترتیب گروه نور الدین الزنکی که از سوی ترکیه و آمریکا حمایت می‌شود به طور ضمنی به سر بریدن کودک فلسطینی اذعان و تنها تأکید کرد که نقض صورت گرفته یک اشتباه فردی بوده و کمیته‌ قضایی برای تحقیقات در این خصوص تشکیل شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.