چهارشنبه, 21 آذر 1397 :: Wednesday, 12 December 2018
 
کد خبر: 15727

"سیده فاطمه حسینی" کیست؟ + تصاویر

سیده فاطمه حسینی فرزند دکتر صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی ایران و وزیر کار و اقتصاد در دولت اصلاحات در حوزه تهران است.
پایگاه خبری ریشه

سیده فاطمه حسینی دانشجوی دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران و فرزند دکتر صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی ایران و وزیر کار و اقتصاد در دولت اصلاحات در حوزه تهران است.

وی، نامزد اصلاح طلب کهگیلویه و بویراحمدی شهر تهران بود که با توجه به نتایج منتشر شده از ستاد انتخابات کشور، نام وی در میان اعضای 30 نفره اصلاح طلبان راه یافته به مجلس شورای اسلامی مشاهده می شود.

 

گزیده ای از گفتگوهای سیده فاطمه حسینی پیش از انتخابات:
سیده فاطمه حسینی کاندیدای 30 ساله لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان که جوان‌ترین نامزد این لیست است با اشاره به اهمیت انتخابات 7 اسفند برای تشکیل مجلسی برخواسته از تعقل و اعتدال، گفت: در سی و چند سالی که از انقلاب می‌گذرد تجربه‌های انتخاباتی زیادی را پشت سر گذاشتیم که اغلب پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شده است. گرچه گاها نیز مردم به خاطر سرخوردگی از محقق نشدن خواسته‌ها و انتظارات شان از صندوق‌های رای فاصله گرفتند.

وی در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران تصریح کرد:  تجربه نشان داده است که هرچه مردم کمتر به صندوق های رای مراجعه کنند نه تنها در ایران که در هیچ نظام سیاسی راهکار درستی برای رسیدن و تحقق خواسته‌های مردم نبوده است، نیاز امروز کشور در دوران پسابرجام این است که با همدلی، اتحاد و بهره گیری از شور و نشاط جوانان مجلسی روی کار بیایید که همراه با دولت یازدهم در مسیر رشد و توسعه کشور گام بردارد نه آنکه درگیر حزب بازی و سیاسی کاری باشد.

وی که دانشجوی دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران است، در ادامه این گفتگو مهمترین اولویت مجلس دهم را توجه به مباحث اقتصادی و معیشتی مردم عنوان کرد و اظهار داشت: بدون شک دغدغه اصلی جوان امروز ایرانی اشتغال و رفع دغدغه‌های اقتصادی است، در همین راستا مجلس دهم باید رسالت اصلی خود را ریل گذاری قانونی در مسیر تحقق مطالبات اقتصادی مردم به ویژه نسل جوان قرار دهد.

وی شرایط فعلی دولت در بعد اقتصادی را بسیار حساس و دشوار عنوان کرد و افزود: انتخاب میان مهار تورم و افزایش رونق اقتصادی همراه با افزایش اشتغال، سال هاست که چالش دولت ها از منظر اقتصادسیاسی بوده و هست، ولی به نظر می رسد، شرایط حادتری هم برای دولت ها می تواند وجود داشته باشد و آن گرفتاری در تناقض رکودتورمی است آن هم رکودتورمی تاریخی و عمیقی که دولت یازدهم در بدو آغاز به فعالیت با آن مواجه بود.

سیده فاطمه حسینی گفت: البته عملکرد دولت یازدهم با وجود افت درآمدهای نفتی کشور، موفقیت آمیز بوده  چرا که از نرخ رشد اقتصادی از منفی شش در دولت گذشته به صفر است و چشم انداز آتی روشنی در پیش است که به نرخ رشد اقتصادی مثبت و اهداف تعیین شده در سند چشم انداز نزدیک شویم.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.